Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 04 lipiec 2019 06:51

Kolejna gmina apeluje o ograniczenia podlewania ogródków

Kolejna gmina apeluje o ograniczenia podlewania ogródków pixabay.com

Sytuacja hydrologiczna w regionie jest coraz bardziej poważna. Po tym, jak władze Jordanowa zaapelowały o ograniczenie podlewania roślin, podobny apel wystosował Zambrzycki samorząd.

„W związku z trwającymi upałami i panującą suszą, Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Zembrzycach zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o racjonalne gospodarowanie wodą. Woda w pierwszej kolejności winna być wykorzystywana do celów bytowych. Prosimy właścicieli działek ogrodowych i rekreacyjnych o możliwe oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników oraz napełniania basenów w czasie upałów” – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Zembrzyce.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceKolejna gmina apeluje o ograniczenia podlewania ogródków