Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 14 wrzesień 2019 16:53

Anonimowi Narkomani w Zembrzycach

W najbliższy piątek (20 września), w Zembrzycach obędzie się niecodzienne wydarzenie. Będzie to prezentacja Wspólnoty Anonimowych Narkomanów. To międzynarodowa społeczność złożona z osób, które zdecydowały się zaprzestać brania wszelkich substancji psychoaktywnych, również alkoholu. Wstąpić może do niej każdy, kto czuje potrzebę wyjścia z nałogu. 

 

Anonimowi Narkomani, którzy używają skrótu NA (od Narcotics Anonymous), spotykają się regularnie na mityngach, w czasie których realizują program Dwunastu Kroków, który jest swego rodzaju przewodnikiem wskazującym skuteczną drogę do wyzdrowienia. Przede wszystkim jednak pomagają sobie nawzajem, poprzez dzielenie się doświadczeniami oraz dawanie innym wsparcia. Anonimowi Narkomani nie zatrudniają terapeutów, nie moralizują, nie nakłaniają nikogo do abstynencji, ale otoczą opieką każdego, kto zechce się do nich przyłączyć. Aby wstąpić do społeczności NA, wystarczy przyjść na jeden z mityngów organizowanych przez jej członków (ich daty i miejsca wyszczególnione są na portalu www.anonimowinarkomani.org ). To nic nie kosztuje, bo udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nie ma też żadnych składek członkowskich, są tylko dobrowolne datki. 

W Polsce wspólnota NA istnieje od 1988 roku. Na terenie naszego kraju działa ponad 100 grup i odbywa się ponad 180 mityngów tygodniowo. Podczas prezentacji w Zembrzycach można będzie poznać historię NA oraz wyniki badań przeprowadzonych na uczestnikach mityngów. Można też będzie usłyszeć opowieści członków wspólnoty o ich walce z uzależnieniem. Prezentacja odbędzie się 20 września o 14.00 w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym Totus Tuus im. ks. kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach (Pawilon 3 - sala 11). Aby wziąć w niej udział, należy wcześniej zgłosić taką chęć e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 691 873 186.

 

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceAnonimowi Narkomani w Zembrzycach