Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 listopad 2019 09:07

Rozbudowa kanalizacji w Tarnawie Dolnej

Zakończono realizację projektu pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tarnawa Dolna”.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 779 903,94 zł.  W ramach inwestycji powstała kanalizacja sanitarna na terenie przysiółków:  Storczoły,  Matuszyki,  Drabikówka,  Prorokówka,  Stypułówka, Konasówka. Łącznie powstało: 6,0 km kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz 0,3 km kanalizacji ciśnieniowej tłocznej wraz z kompletną nowoczesną przepompownią ścieków. Przepompownia ścieków wyposażona jest w układ pomp zdalnie sterowanych drogą elektroniczną. Do przepompowni została wybudowana droga dojazdowa, obiekt jest oświetlony i ogrodzony. W ramach inwestycji wykonano kolektory główne o średnicy Ø 200 wraz  z sięgaczami o średnicy Ø 160. Do każdej posesji z budynkiem została doprowadzona  rura lub studzienka, do której będzie możliwość podpięcia się do kanalizacji.

Projekt był realizowany przez Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Zembrzycach.

Rozbudowa kanalizacji w Tarnawie Dolnej znacznie wpłynie na ograniczenie przedostawania się substancji zagrażających zdrowiu i życiu do wód i gleb i tym sposobem niewątpliwie podniesie poziom standardu życia mieszkańców. Ma to też ogromne znaczenie dla jakości wód Jeziora Mucharskiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskich Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego  na lata 2014 – 2020 Poddziałanie 5.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna-SPR. Gmina uzyska dofinansowanie do projektu w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych.

 

źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceRozbudowa kanalizacji w Tarnawie Dolnej