Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 14 listopad 2014 22:12

Walka o stołki – decydujące starcie

Napisał

Już tyko godziny dzielą nas od rozpoczęcia ciszy wyborczej. Walka o głosy jednak trwa do ostatniego momentu nie tylko w miastach, ale i w gminach.

Ciekawie zapowiada się "starcie" kandydatów na wójta gminy Zembrzyce. Tam w szranki staną Łukasz Palarski oraz dotychczasowy wójt Eugeniusz Stypuła. Ten pierwszy, przez wyborców wywołany do tablicy w czasie kampanii, dopytuje włodarza o sprawy sprzed dwóch lat, ten ostatni – dziś akurat czasu nie miał.

Chodzi o boisko do siatkówki plażowej. Jak twierdzi Palarski, zostało ono wybudowane dużym nakładem pomysłowości i przy zaangażowaniu miejscowej młodzieży. Pomogły władze, mieszkańcy i przy OSP Zembrzyce powstał upragniony plac do gry.

Sytuacja trwała w najlepsze do 2012 roku, kiedy to obecny wójt, według mieszkańców, postanowił boisko przenieść na teren miejscowego LKS. Dziś sprawa ta odżywa i jeden z kandydatów na wójta w imieniu zainteresowanych osób pyta drugiego, co zadecydowało o podjęciu takich a nie innych decyzji. Jak twierdzi Palarski, już w 2012 roku na piśmie zadał pytania co do przenosin boiska, a teraz, nacikany przez społeczność, postanowił spytać po raz drugi.

- Po piśmie w maju 2012 nasze uwagi nie zostały  uwzględnione,  tym samym nie mam wiedzy na jakich zasadach zostało przeniesione i na jakich ono funkcjonuje – zaznacza w liście do redakcji portalu sucha24.pl. - W mojej ocenie nie wykonanie prac, o których była mowa w piśmie było dla mnie równoznaczne z likwidacją boiska.

Dodaje, że odpowiedzi nadal nie dostał. Postanowiliśmy więc spytać wójta Stypułę, o to, co działo się we wskazanym czasie. Ten niestety był dziś nieuchwytny, co poniekąd, biorąc pod uwagę obowiązki włodarza gminy przy zbliżającej się do końca kadencji, jest zrozumiałe.

Sprawy kontynuować jutro ani pojutrze, nie narażając się na złamanie ciszy wyborczej, nie możemy. Możemy jednak zachęcić wszystkich mieszkańców suskich miast i gmin do udziału w wyborach. Ich wyniki naprawdę mają wpływ na nasze codzienne życie niezależnie od tego, co napiszą i kiedy media. 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceWalka o stołki – decydujące starcie