Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 26 luty 2020 06:37

Projekt nauki pływania w Zembrzycach

Projekt nauki pływania w Zembrzycach pixabay.com

Od 2 marca do  24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas I szkół podstawowych z terenu Gminy Zembrzyce będą  uczestniczyć w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” w ramach gminnego programu „Mały pływak”.

W przedsięwzięciu biorą udział szkoły z Gminy Zembrzyce: Szkoła Podstawowa w Zembrzycach -14 uczniów,  Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej – 10 uczniów, Szkoła Podstawowa w Marcówce – 11 uczniów, Szkoła Podstawowa w Śleszowicach – 10 uczniów.

W 2020 roku w projekcie „Mały pływak” weźmie udział 45 uczniów – 4 grupy.

Zajęcia pozalekcyjne odbywać się będą na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej pod fachową opieką instruktorów. Dla każdej grupy przewidziano 14 wyjazdów na basen,  średnio 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Opiekę  podczas dowozu  uczniów na basen sprawują nauczyciele.

Uczestnicy  będą realizować program 21 godzin zajęć dla każdej grupy według treści programowych zgodnych z metodyką nauki pływania.

Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. Ideą programu jest zachęcanie do uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz promocja prowadzenia zdrowego stylu życia.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało  na realizację w/w projektu dofinansowanie w kwocie 8 100 zł. Koszt całości projektu wyniesie 25 387,60 zł . Pozostałe środki pochodzą ze  środków własnych budżetu Gminy Zembrzyce.

 

źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceProjekt nauki pływania w Zembrzycach