Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 27 luty 2020 08:28

Zembrzyce. Dodatkowe zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Gmina Zembrzyce po raz kolejny realizuje projekt pn. ”Ćwiczę bo lubię” w ramach którego organizowane są zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych w tym korzystających z wychowania przedszkolnego.

Program realizowany jest we wszystkich szkołach Gminy Zembrzyce, objętych nim zostało w sumie 240 uczniów.

W Zespole Szkół w Zembrzycach uczestniczy 75 uczniów – 5 grup, dla całej szkoły zaplanowano 162 godzin zajęć, w Szkole Podstawowej w Tarnawie Dolnej uczestniczy 52 uczniów – 4 grupy, dla całej szkoły zaplanowano 124 godziny zajęć, w Szkole Podstawowej w Marcówce uczestniczy 51 uczniów – 4 grupy, dla całej szkoły zaplanowano 120 godzin zajęć, w Szkole Podstawowej w Śleszowicach uczestniczy 62 uczniów – 5 grup, dla całej szkoły zaplanowano 194 godziny zajęć.

Dla każdej grupy uczestniczącej w projekcie zajęcia trwają od 02 marca do 30 listopada 2020 roku, 1 lub 2 razy w tygodniu po 1 godzinie. Wszystkie szkoły zrealizują w sumie 600 godzin zajęć.

Są to dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dające uczniom możliwość spędzenia wolnego czasu aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia.

Głównym celem organizacji zajęć jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy. Zajęcia zawierają elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej realizowanej w formie odpowiadającej wiekowi i możliwościom psychoruchowym uczestników. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z poszczególnych szkół.

Gmina Zembrzyce otrzymała na realizację projektu „Ćwiczę bo lubię” dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w wysokości 15 000 złotych, całość projektu to koszt 30 000 zł. Pozostałe środki pochodzą ze środków własnych budżetu Gminy Zembrzyce.

źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. Dodatkowe zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów