Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 15 grudzień 2014 17:21

Zembrzyce: protest „ugaszony” w zarodku

Nie doszło do zablokowania drogi krajowej nr 28 w Zembrzycach. Władze gminy wraz z inwestorem chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom zaniepokojonych o własne bezpieczeństwo mieszkańcom pobliskich osiedli.

Mieszkańcy osiedli Ruski, Grygle oraz Kaszyccy w Zembrzycach obawiają się o swe bezpieczeństwo w związku z rozwiązaniami komunikacyjnymi wprowadzonymi po  przebudowie drogi krajowej nr 28. Na dziś zaplanowali więc protest na drodze. Ostatecznie jednak do zablokowania trasy nie doszło.

- W wyniku przeprowadzonych konsultacji z przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie zapadła decyzja o wprowadzeniu tymczasowego rozwiązania pozwalającego na poprawienie bezpieczeństwa w zakresie komunikacji pieszych – wyjaśnił Łukasz Palarski, wójt Zembrzyc. - Jednocześnie zostaną rozpoczęte prace w zakresie przystąpienia do opracowania projektu chodnika i jego wykonania w przedmiotowej lokalizacji, która wedle ustnej informacji zostanie pokryta ze środków finansowych RZGW.


 

zdjęcia : Wojciech Matusik

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce: protest „ugaszony” w zarodku