Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 21 kwiecień 2015 13:34

Setki głosów protestu!

Mieszkańcy Tarnawy Dolnej w gminie Zembrzyce protestują przeciwko budowie stacji telefonii komórkowej. Boją się o swoje zdrowie, ale także o brak możliwości rozwoju.

 

Aż 240 mieszkańców podpisało się pod wnioskiem Stowarzyszenia "Ojcowizna" przeciwko budowie stacji telefonii komórkowej. Pierwszą batalię w 2010 roku już wygrali. Sprawa jednak powraca- inwestor aby ograniczyć liczbę osób, które stanowiłyby strony w postępowaniu a tym samym mógłby stawiać opór, zmienił nieznacznie lokalizację wieży. Mieszkańcy za pośrednictwem Stowarzyszenia zwrócili się więc do władz gminy Zembrzyce o pomoc w rozwiązaniu problemu.

- Nie jesteśmy przeciwko stacji, ale nie chcemy, by była tak blisko naszych domów - mówią. - Chcemy się rozwijać. Nasze ziemie to najpiękniejsze tereny w gminie. Niedługo powstanie zbiornik wodny, turyści będą chcieli przyjechać. Ale kto przyjedzie w sąsiedztwo takiej instalacji?

Ważnym zagadnieniem bowiem jest również wpływ stacji na zdrowie ludzi.

- Chociaż usilnie wmawia się społeczeństwu, że nie istnieje zagrożenia związane z przebywaniem w pobliżu takich budowli, chociaż nie ma jak dotąd jednoznacznej odpowiedzi na nauce światowej na pytanie o szkodliwość fal elektromagnetycznych pochodzących z telefonów komórkowych, a tym bardziej stacji bazowych, to 240 podpisów świadczy o tym, że ludzie się obawiają – zaznaczają wnioskodawcy.

Radni z Zembrzyc jednogłośnie poparli wniosek mieszkańców.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceSetki głosów protestu!