Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 16 lipiec 2015 09:58

Koło zbiornika będzie na sportowo

Napisał

Boisko, lodowisko, ścieżki rowerowe. Między innymi to ma powstać w planowanym w Zembrzycach centrum sportowym.

Zapowiada się ciekawie, nie wiadomo jednak kiedy powstanie. Mowa o centrum sportowym, które ma zostać wybudowane w Zembrzycach. Władze gminy obecnie są przed podpisaniem umowy z Urzędem Marszałkowskim w zakresie "Przygotowania dokumentacji dla projektu zagospodarowania otoczenia Zbiornika Świnna Poręba - Inwestycje w centra rekreacyjne" - działanie 9.3 Przygotowanie inwestycji strategicznych MRPO 200-7-2013.

Złożony wniosek na opracowanie dokumentacji projektowej dla gminy Zembrzyce przewiduje, iż na terenie centrum zostaną zlokalizowane zostaną  m.in. pawilon sportowy z zapleczem i szatniami, oraz boisko sportowe wielofunkcyjne z elementami lekkoatletyki wraz z oświetleniem, które w okresie zimowym przekształcane na lodowisko.

- Ponadto plac zabaw dla dzieci, fitness park z przyrządami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, miejsce piknikowe a więc stoliki i ławeczki na pikniki, wiaty i altanki – wylicza Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce.

Na terenie centrum planowane są także urządzone tereny zielone, parkingi z miejscami postojowymi (ok. 50 miejsc postojowych), elementy małej architektury, oświetlenie terenu, ścieżki rowerowe, ścieżki do nordic walking i tor rolkowy.

- Przewiduje się także ogrodzenie terenu – dodaje wójt.

I zaznacza, że obecnie jest to tylko planowany zarys. Ostateczne rozwiązanie zostaną ustalone w trakcie prac projektowych, które będą mogły zostać rozpoczęte dopiero z chwilą podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim. Wtedy też władze Zembrzyc będą mogły poinformowac o terminach prac.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceKoło zbiornika będzie na sportowo