Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 13 wrzesień 2015 21:06

Uchodźcy zamieszkają w Zembrzycach - to pewne!

Zembrzyce mają być jednym z miejsc, do którego zostaną skierowani uchodźcy z Syrii. Informację tą podał na antenie Radia Kraków brat proboszcza, poseł PO Ireneusz Raś.

Uchodźcy zawitają do powiatu suskiego i to bez względu na efekt nadzwyczajnego posiedzenia sejmu, które jest zaplanowane na najbliższą środę. Nie wiadomo ilu, kiedy i gdzie - wiemy tylko, że się pojawią w powiecie suskim. Na razie wiemy tylko o Zembrzycach. - Taka jest decyzja Kościoła krakowskiego i w konsekwencji również mojego brata, który jest proboszczem bazyliki Mariackiej. Trzymam za niego kciuki i zrobię absolutnie wszystko, żeby udało się uratować choć kilka rodzin - mówi w porannej audycji Ireneusz Raś.

Krakowska kuria zatem odpowiedziała na wezwanie papieża Franciszka w sprawie uchodźców i zdecydowała się na ich umieszczenie m.in. w naszym powiecie.

Kilka dni temu skierowaliśmy zapytania do proboszczów z naszego powiatu na temat tego, czy są w stanie przyjąć uchodźców do swojej parafii. Odpowiedź otrzymaliśmy tylko jedną.

- Myślę, że nie ma parafii, która ma gotowy dom z napisem "dla Imigrantów", ale gdy zajdzie taka potrzeba to uczynimy wszystko aby imigrantów przyjąć. Czekamy też na opinię ks. Kardynała, bo to On jest gospodarzem naszej Archidiecezji Krakowskiej – wyjaśnił ks. Krzysztof Dudziak z Parafii św. Stanisława ze Stryszawy Dolnej.

Poseł Ireneusz Raś zatem nieco się pośpieszył i na łamach radiowych ogłosił to, co zapewne w najbliższych dniach będzie szeroko komentowanym tematem m.in. w naszym powiecie.

                                                                                                                          źródło: Radio Kraków

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceUchodźcy zamieszkają w Zembrzycach - to pewne!