Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 19 październik 2015 09:22

Będzie naprawa drogi powiatowej w Marcówce? (Aktualizacja)

Po długich tygodniach oczekiwania Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie opublikował niedawno zasady "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", który jest kontynuatorem dotychczasowego "Narodowego Programu przebudowy dróg lokalnych" czyli tzw. schetynówek. 

Zgodnie z ww. zasadami stosowne wnioski można składać do końca bieżącego miesiąca. Beneficjentami programu mogą być gminy i powiaty a dofinansowanie inwestycji kształtuje się na poziomie 50 procent.

Wiele wskazuje na to, iż Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej będzie w tym roku wnioskować o przebudowę drogi powiatowej 1705 K w Marcówce. W ramach ww. przedsięwzięcia wykonano by nawierzchnię i chodniki na łącznej długości prawie 2 km co rozwiązałoby problem sygnalizowany już od dłuższego czasu przez mieszkańców Marcówki.

Nad dokumentacją pracują służby powiatu w ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Zembrzyce. Tymczasem radni gminy Zembrzyce udzielili pomocy finansowej powiatowi suskiemu na rok 2016. Pomoc finansowa zostanie udzielona w formie dotacji celowej ze środków własnych budżetu gminy Zembrzyce w roku 2016 w wysokości do kwoty 1 254 526 miliona złotych. 

Decyzje w kwestii zakwalifikowania inwestycji do dofinansowania zapadną początkiem 2016 roku o czym będziemy Państwa informować.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceBędzie naprawa drogi powiatowej w Marcówce? (Aktualizacja)