Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 24 listopad 2015 18:27

Radni Zembrzyc zarobią więcej

Większość rajców z gminy Zembrzyce stwierdziła, że za pracę na rzecz społeczności, musi pobierać większe diety. Nie wszystkim z nich jednak się to podoba.

Nie ma to jak mieć taką moc, by samemu sobie wyznaczyć pensję. Ustawodawca taką moc dał radnym gminnym. Ci z Zembrzyc po roku pracy w obecnej kadencji postanowili z prawa tego skorzystać i podnieść sobie wysokość diet.

Z informacji, do których dotarł portal sucha24.pl wynika, że od 1 stycznia 2016 roku za każde posiedzenie Rady Gminy, a te są z reguły organizowane raz na miesiąc, oraz uczestnictwo w pracy komisji merytorycznej, radny z gminy Zembrzyce zarobi 260 złotych. To o 90 złotych więcej niż dotychczas. Większą dietę pobierze przewodniczący komisji - 340 złotych. Do tej pory otrzymywał za swą pracę 239 złotych.

Dostało się też wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Zembrzyce. Zamiast dotychczasowych 270 złotych, zarobi 370.

Przewodniczący rady otrzyma stałą miesięczną dietę w wysokości 1324 złote.

Wniosek podwyżek płac rajców wyszedł od pięciu członków miejscowej rady. Uchwała przeszła jednym głosem. Za jej przyjęciem głosowało siedmiu radnych - ze Śleszowic, Tarnawy Górnej i Dolnej. Przeciwko było sześciu - radni z Zembrzyc i z Marcówki jeden radny z Zembrzyc wstrzymał się od głosu.

- To zbyt duża kwota jak na dietę – stwierdza jedna z radnych, przeciwniczka wprowadzenia zmian w wynagrodzeniu radnych. - Szukamy oszczędności, pieniędzy brak, a jednocześnie podnosimy sobie diety. To nieetyczne – skwitował jeden z przeciwników podwyżki.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceRadni Zembrzyc zarobią więcej