Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 20 grudzień 2015 15:15

Spotkanie opłatkowe w Marcówce.

Napisał

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

Jak co roku, zgodnie ze szkolną tradycją, 19 grudnia 2015 r.  odbyło się spotkanie opłatkowe dla emerytów i rencistów zamieszkałych w Marcówce.

Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycili nas specjalni goście, którzy licznie przybyli, a w szczególności: Wójt Gminy Zembrzyce – p. Łukasz Palarski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach- p. Elżbieta Kowalczyk, Kierownik GOPS – p. Barbara Żmudka, sołtys – p. Helena Porębska, radni wsi Marcówka oraz rodzice.

Na początku zebranych gości przywitała p. Dyrektor i zaprosiła do obejrzenia „Jasełek” przygotowanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem p. J. Fidelus, p. M. Bączek oraz p.B.Rusin. Publiczność w pięknie udekorowanej sali ze wzruszeniem oglądała przedstawienie pokazujące scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, zwierząt, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów. W świąteczny nastrój wprowadziły gości wplecione w spektakl kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół „Jagódki”. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie.

Po zakończeniu części artystycznej p. R. Krzystoń oraz Wójt Gminy złożyli życzenia świąteczne zgromadzonym na sali gościom. Oboje zwrócili uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych, opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd oraz bliskiej obecności drugiego człowieka.

Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa zainicjowana przez p. Ł. Palarskiego, który odczytał fragment z Biblii. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Za pośrednictwem pięknej modlitwy prowadzonej przez s. Alicję Zielińską, symbolicznie podzieliliśmy się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi i nieobecnymi. Goście przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, po czym zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowanych dań. Każdy gość wyszedł z drobnym świątecznym upominkiem.

Życzymy wszystkim Gościom spotkania opłatkowego, by za rok mogli się spotkać w tym samym gronie.

SP w Marcówce

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceSpotkanie opłatkowe w Marcówce.