Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 25 styczeń 2016 08:41

Zembrzyce. Kolędy, pastorałki i jazz

Zaczęło się od "Cichej nocy", a skończyło na amerykańskim szlagierze "White Christmas". W międzyczasie zgromadzeni w kościele parafialnym w Zembrzycach mogli usłyszeć także klasyczne hity z jazzowymi wstawkami.

W niedzielne przedpołudnie o po mszy świętej o godz. 10 w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach nikt nie myślał o natychmiastowy opuszczeniu świątyni. Właśnie wtedy rozpoczął się uroczysty koncert miejscowej orkiestry dętej "Rytm".

W repertuarze zaserwowano także, oprócz wymienionych na wstępie utworów, także wiele kolęd i pastorałek (m.in. "Gdy się Chrystus Rodzi”, „Bóg się rodzi”, „Teraz śpij Dziecino mała”, „Anioł Pasterzom mówił") czy „Mazura z Kantyleną”, „Highland Cathedral". 

Nikogo nie mogło zdziwić, że po ponad godzinnym koncercie pod batutą Kazimierza Gromada, publiczność rzęsistymi brawami nagrodziła całą orkiestrę.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. Kolędy, pastorałki i jazz