Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 04 luty 2016 17:42

Zembrzyce. 9,5 mln zł kary za wycięcie drzew!

Kilkaset drzew zniknęło z powierzchni ziemi w Zembrzycach. Jak ustaliły tamtejsze służby, wycinki dokonano nielegalnie.

Ile kosztuje nielegalne wycięcie drzew? Kara bywa większa niż niejedna wygrana w toto lotku! Przekonał się o tym „autor” wyrębu, który ujawniono w Zembrzycach. Światło dzienne bowiem właśnie ujrzała sprawa nielegalnego wycięcia kilkuset drzew. Jak ustalili zembrzyccy urzędnicy, do wyrębu doszło na działkach – terenach leśnych - stanowiących własność Skarbu Państwa, będących we władaniu gminy Zembrzyce oraz na terenie prywatnej działki mającej charakter rolny.

- W wyniku podjętych działań ustalono, że wycięcia dokonano bez uzyskania stosownego zezwolenia wójta, a które wynika z przepisów Ustawy o ochronie przyrody – poinformowała Danuta Smyrak, sekretarz gminy Zembrzyce. - Kwestia wycięcia drzew na terenie leśnym była przedmiotem postępowania Straży Leśnej w Suchej Beskidzkiej. Mając na uwadze powyższe okoliczności   wydano decyzję, którą w oparciu o pomiary wyciętych drzew  i przepisy Ustawy o ochronie przyrody naliczona została kara pieniężna w kwocie ponad 9.550.000 zł.

Jak jednak zaznaczyła, prowadzone postępowanie administracyjne nie zostało zakończone – domniemany sprawca się odwołał. Jak podali urzędnicy, osoba wobec której wydano decyzję kwestionuje  zarówno kwestie odpowiedzialności za wycięcie jak i wysokość kary pieniężnej.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. 9,5 mln zł kary za wycięcie drzew!