Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 marzec 2016 08:23

Zembrzyce. „Rodzina 500 plus” w GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zembrzycach informuje, że od 1kwietnia 2016 wchodzi w życie Ustawa  o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

 

Już od 1 kwietnia rodzice z Zembrzyc będą mogli składać dokumenty do Programu Rodzina 500 plus w Zembrzycach.  

 

-   Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych

z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można  złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zembrzycach, który będzie realizował program – poinformowały władze gminy. 

 

Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia.  Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach  świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek

 

Świadczenie wychowawcze przysługuje do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

Rodzice bez względu na dochody otrzymają po 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze dziecko, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 800,00 zł. Jeżeli członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1 200,00 zł.

 

Więcej informacji na temat świadczenia wychowawczego można uzyskać w GOPS Zembrzyce pod numerem telefonu 33 8746400

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. „Rodzina 500 plus” w GOPS