Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 27 kwiecień 2016 08:40

Jakie Zembrzyce w 2023 roku?

Zaraz po długim weekendzie majowym ruszają społeczne konsultacje dotyczące projektu Strategii Rozwoju Gminy Zembrzyce na lata 2016 - 2023.

Konsultacje zakończą się 20 maja. Po tej dacie prawdopodobnie poznamy ostateczny zarys projektu strategii rozwoju Zembrzyc i okolic. A jak autorzy projektu widzą gminę za 7 lat?

Misję dla gminy Zembrzyce określono tak: „Gmina Zembrzyce – Obszar zrównoważonego rozwoju, ośrodek o charakterze rolniczym i turystycznym z dobrą infrastrukturą sprzyjającą rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości. Gmina z dobrą ofertą turystyczną i agroturystyczną oraz produktem regionalnym, miejsce rozwoju gospodarczego, bezpieczny samorząd zapewniający komfort życia mieszkańcom ”. 

W projekcie czytamy: gmina Zembrzyce w 2023 roku wykorzystując potencjał związany z położeniem geograficznym i sąsiedztwem zbiornika Świnna Poręba stanie się miejscem, gdzie warto mieszkać, pracować i wypoczywać. Będzie gminą nowoczesną, otwartą na turystów, oferującą znakomite warunki spędzania wolnego czasu dla mieszkańców oraz turystów. Będzie gminą dbającą o rozwój przedsiębiorczości, szczególnie w obszarze usług, turystyki, rekreacji i ekologii. Będzie gminą znaną, promowaną w całej Polsce jako miejsce, które warto odwiedzić, kojarzoną z produkcją wyrobów z drewna oraz skóry i innych produktów regionalnych. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceJakie Zembrzyce w 2023 roku?