Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 czerwiec 2016 18:44

Mieszkańcy Zembrzyc zaakceptowali plan rozwoju

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Strategii Rozwoju Gminy Zembrzyce na lata 2016 - 2023.

Dokument określający to, w jakim kierunku mają się rozwijać Zembrzyce o okolice był dostępny dla mieszkańców od 4 do 20 maja. Najwidoczniej projekt strategii zadowolił mieszkańców gminy.

- W wyniku konsultacji nie zgłoszono uwag i wniosków do projektu Strategii Rozwoju Gminy Zembrzyce na lata 2016 - 2023 - poinformował Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce.

Przypomnijmy, misję dla gminy Zembrzyce określono tak: „Gmina Zembrzyce – Obszar zrównoważonego rozwoju, ośrodek o charakterze rolniczym i turystycznym z dobrą infrastrukturą sprzyjającą rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości. Gmina z dobrą ofertą turystyczną i agroturystyczną oraz produktem regionalnym, miejsce rozwoju gospodarczego, bezpieczny samorząd zapewniający komfort życia mieszkańcom ”. 

W projekcie czytamy: gmina Zembrzyce w 2023 roku wykorzystując potencjał związany z położeniem geograficznym i sąsiedztwem zbiornika Świnna Poręba stanie się miejscem, gdzie warto mieszkać, pracować i wypoczywać. Będzie gminą nowoczesną, otwartą na turystów, oferującą znakomite warunki spędzania wolnego czasu dla mieszkańców oraz turystów. Będzie gminą dbającą o rozwój przedsiębiorczości, szczególnie w obszarze usług, turystyki, rekreacji i ekologii. Będzie gminą znaną, promowaną w całej Polsce jako miejsce, które warto odwiedzić, kojarzoną z produkcją wyrobów z drewna oraz skóry i innych produktów regionalnych. 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceMieszkańcy Zembrzyc zaakceptowali plan rozwoju