Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 16 lipiec 2016 23:02

ROMBANICA – czyli podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce

Napisał
ROMBANICA – czyli podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce Bogusław Dobisz

Zbójnicy to hardzi ludzie, którzy nie przejmują się kaprysami pogody. A już tym bardziej „letnim kapuśniakiem”.  W efekcie kapryśna pogoda, która dziś niewiele miała wspólnego z tą letnią nie zniechęciła Bractwa Zbójników spod Babiej Góry do zorganizowania słynnej na cały region Rombanicy. 

Na gości, którzy licznie zawitali do Marcówki czekała wyborna muzyka i swojskie jedzenie. Każdy mógł z bliska zobaczyć jak niegdyś wyglądała praca w kuźni, gdyż dziś kowale to częściej niż kuciem koni zajmują się sztuką i trudno przyjrzeć się ich fachowi. Kawałek dalej ciekawscy dowiedzieli się jak wyrabia się oscypki. Zgodnie ze zwyczajem i tym razem Bractwo przyjęło do swego grona trzech nowych członków.

 Zdjęcia. Bogusław Dobisz

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceROMBANICA – czyli podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce