Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 19 lipiec 2016 08:46

Jest strategia dla Zembrzyc

Miejscowi radni uchwalili dokument określający kierunki rozwoju do 2023 roku.

Gmina ma być nowoczesna, przyciągać turystów i być atrakcyjna dla stałych mieszkańców. Tak przyszłość Zembrzyc i okolic określa przyjęta przez radnych Strategia Rozwoju Gminy Zembrzyce. Jest ona podstawowym dokumentem planistycznym określającym najważniejsze kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego gminy. Strategia wyznacza cele oraz identyfikuje obszary uznane za kluczowe z punktu widzenia poprawy poziomu życia mieszkańców, konkurencyjności podmiotów oraz wzrostu potencjału stymulującego rozwój społeczno-gospodarczy.

Strategia określa misję gminy, tj. główny kierunek, w którym gmina planuje zmierzać w następujący sposób: „Gmina Zembrzyce – obszar zrównoważonego rozwoju, ośrodek o charakterze rolniczym i turystycznym z dobrą infrastrukturą sprzyjającą rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości. Gmina z dobrą ofertą turystyczną i agroturystyczną oraz produktem regionalnym, miejsce rozwoju gospodarczego, bezpieczny samorząd zapewniający komfort życia mieszkańcom ”.

Natomiast wizja gminy rozumiana jest jako pożądany stan przyszłości gminy na koniec założonego okresu strategii. Wizję Gminy Zembrzyce Strategia przedstawia następująco: „Gmina Zembrzyce w 2023 roku wykorzystując potencjał związany z położeniem geograficznym i sąsiedztwem zbiornika Świnna Poręba stanie się miejscem gdzie warto mieszkać, pracować i wypoczywać. Będzie gminą nowoczesną, otwartą na turystów, oferującą znakomite warunki spędzania wolnego czasu dla mieszkańców oraz turystów. Będzie gminą dbającą o rozwój przedsiębiorczości, szczególnie w obszarze usług, turystyki, rekreacji i ekologii. Będzie gminą znaną, promowaną w całej Polsce jako miejsce, które warto odwiedzić, kojarzoną z produkcją wyrobów z drewna oraz skóry i innych produktów regionalnych”.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceJest strategia dla Zembrzyc