Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 08 wrzesień 2016 08:41

„Odblaskowa Szkoła” w Śleszowicach

Napisał

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego śleszowicka podstawówka zainaugurowała akcję „Odblaskowa Szkoła” organizowaną we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej i Radą Rodziców.

 

Pierwszoklasiści i drugoklasiści otrzymali z rąk rzecznik prasowej suskiej KPP asp. sztab. Anny Gąsiorek-Rezler kamizelki odblaskowe, a towarzyszący dzieciom w pierwszym dniu edukacji rodzice dostali w prezencie odblaskowe opaski na rękę. Od tej chwili wszystkie dzieci od I do VI klasy są zabezpieczone przed wypadkami komunikacyjnymi przez wyposażenie w elementy odblaskowe. Ubiegłoroczna edycja akcji pozwoliła na zaopatrzenie starszych roczników. Koszty związane z zakupem elementów odblaskowych zostały pokryte przez Radę Rodziców.

Akcja „Odblaskowa Szkoła” została stworzona z myślą o bezpieczeństwie małoletnich przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie 6 lat temu. W tym roku, do VII. edycji po raz drugi zgłosiła chęć uczestnictwa Szkoła Podstawowa w Śleszowicach. W zeszłym roku na 208 szkół przyjętych do konkursu śleszowicka podstawówka zajęła 33. miejsce i 1. wśród placówek powiatu suskiego.

Dyrektor szkoły, Katarzyna Targosz deklaruje, że podczas kolejnej edycji będzie walczyć o to, by szkoła znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu, gdyż te właśnie placówki dostają gratyfikację finansową.

Rzecznik KPP w Suchej Beskidzkisej, asp. sztab. Anna Gąsiorek-Rezler podkreśliła znaczenie, jakie dla przyszłości dzieci ma na etapie edukacji szkolnej wyrobienie nawyków związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyróżniła również postawę rodziców, świadomych zagrożeń czyhających na dzieci na drodze i dążących do poprawy ich bezpieczeństwa.

 

JoaZ

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyce„Odblaskowa Szkoła” w Śleszowicach