Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 27 październik 2016 08:32

„Szkoła w Tarnawie Dolnej - Odblaskowa szkoła”

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej po raz drugi przystąpiła do kolejnej już edycji ogólnopolskiego konkursu „Odblaskowa szkoła”, który organizowany jest m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Celem akcji jest promowanie szkół, które realizują ideę  wyposażania uczniów w elementy odblaskowe, bowiem szkoła nie tylko uczy, ale także dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w drodze do i ze szkoły. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. 

W ramach akcji nasi milusińscy  z klasy  II  ubrani w odblaskowe kamizelki, pod czujnym okiem wychowawczyni udały się na najbliższe skrzyżowanie, gdzie uczyły się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Po drodze rozpoznawały mijane znaki drogowe. Dzieci poważnie podeszły do nauki zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W czasie spaceru były zdyscyplinowane i uważne,  bacznie śledziły drogę i odgadywały, co kryje dany znak drogowy.  Klasa I w kamizelkach odblaskowych odbyła wycieczkę do lasu, a III promowała elementy odblaskowe w drodze powrotnej ze szkoły do domu. 

  W ramach konkursu dzieci zaangażowały się w wykonywanie  prac plastycznych pod hasłem „Jestem widoczny na drodze - jestem bezpieczny”. Spośród zebranych prac wyłoniono najciekawsze i nagrodzono wykonawców prac.  Kolejnym etapem było przygotowywanie gazetki tematycznej, związanej  z bezpieczeństwem na drodze. Gazetka była adresowana przede wszystkim do dzieci - przypominała zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, odwołując się do sytuacji, w których należy szczególnie wzmocnić czujność i ostrożność. 

 
asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyce„Szkoła w Tarnawie Dolnej - Odblaskowa szkoła”