Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 01 listopad 2016 15:07

Przychodnia Zdrowia w Zembrzycach odzyskała blask

Napisane przez

Zakończyła się modernizacja budynku ośrodka zdrowia.

 

Kolejny obiekt użyteczności publicznej w Zembrzycach odzyskał swój blask przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. W zeszłym roku instytucja ta pomogła w zakończonej sukcesem termomodernizacji Zespołu Szkół w Zembrzycach  z powodzeniem.

Gmina planowała jeszcze w tym roku zamknięcie modernizacji budynku, w którym mieści się Przychodnia Zdrowia, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa. Zakończenie prac planowane było na III kwartał bieżącego roku i terminu dotrzymano. Budynek zmodernizowano w nowoczesnym stylu, pasującym do innych odnowionych obiektów gminy.

Warto zaznaczyć, że w kosztach remontu partycypował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zgodnie z jego uchwałą z 28 czerwca gmina otrzymała dotacje w wysokości 40% kosztów kwalifikowanych zadań, odpowiednio prawie 76 tysięcy złotych na termomodernizację, której całkowity koszt wyniósł ponad 194 tysiące złotych i ponad 36 tysięcy na przebudowę kotłowni węglowej na gazową kondensacyjną, której całkowity koszt wyniósł 91 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę wyłożył samorząd.

Jak mówi Wójt Zembrzyc, Łukasz Palarski:

- Termomodernizacja budynku Przychodni Zdrowia realizowana wraz z wymianą systemu grzewczego oraz wieloma innymi pracami remontowymi zostały zakończone. W tym miejscu wypada mi wszystkim mieszkańcom jak i pracownikom instytucji mieszących się w tym budynku podziękować za wyrozumiałość. Mam nadzieję, że o tym kilkumiesięcznym dyskomforcie szybko Państwo zapomną, korzystając z nowoczesnego budynku.

 

Foto: profil Łukasza Palarskiego na portalu Facebook

Media

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzycePrzychodnia Zdrowia w Zembrzycach odzyskała blask