Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 02 listopad 2016 09:26

Tarnawa Górna: szansa na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej

Napisane przez

 

Wójt Gminy Zembrzyce powiadomił o takiej możliwości już w przyszłym roku.

Pojawiła się szansa na budowę chodnika w Tarnawie Górnej wzdłuż drogi powiatowej w ramach Programu Budowy Dróg Gminnych i Powiatowych 2016-2019.

Ostatniego dnia października, Wojewoda Małopolski Józef Pilch powiadomił o utworzeniu wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Na liście pojawiły się 24 inwestycje, a wśród nich znajduje się również  partnerski wniosek Powiatu Suskiego i Gminy Zembrzyce.

Chodzi o przebudowę drogi powiatowej nr 1702K Kuków-Krzeszów-Tarnawa w Tarnawie Górnej. Remont obejmuje budowę chodnika lewostronnego z kanalizacją deszczową, poszerzenie jezdni przy chodniku, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, umocnienie skarp drogowych i budowę korytka ściekowego za chodnikiem. Przebudowywany odcinek ma 1700 m, od km 5+912 do km 7+612. Całkowity koszt remontu opiewa na kwotę 1,69 miliona złotych, Powiat Suski i Gmina Zembrzyce wnioskowali o kwotę dofinansowania w wysokości 845 tysięcy złotych. Drugie tyle wyłożą ze środków samorządowych.

Jak mówi Wójt Gminy Zembrzyce, Łukasz Palarski:

- Jeżeli zostanie utrzymany planowany poziom dofinansowania w państwowym budżecie na rok 2017 to realizacja tego przedsięwzięcia ma wielką szansę na realizację. Cieszy mnie taki obrót sprawy, gdyż droga wymaga remontu nie tylko ze względu estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, i kierowców, i na pierwszym miejscu mieszkańców, w tym uczniów pobliskiej szkoły podstawowej.

 

Foto: Wikipedia

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceTarnawa Górna: szansa na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej