Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 26 grudzień 2016 16:59

„Jest taki dzień …” - spotkanie opłatkowe w Marcówce.

Boże Narodzenie to  szczególny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

 

W Szkole Podstawowej w Marcówce świątecznie zrobiło się już 20 grudnia. W tym dniu odbyło się spotkanie opłatkowe dla emerytów i rencistów zamieszkałych w Marcówce.

Radość gościła we wszystkich sercach osób biorących udział w spotkaniu opłatkowym. Przybyli na nie zaproszeni goście: p.Łukasz Palarski – wójt Gminy Zembrzyce, p. Barbara Żmudka- kierownik GOPS , p. Elzbieta Paleczna – kierownik Gminnego Zakładu Obsługi Finansowej Szkół w Zembrzycach, p. Helena Porębska -  sołtys Marcówki, p. Janina Koziołek, p. Małgorzata Góralik- radne  wsi Marcówka, członkinie KGW „Marcowianki” oraz rodzice. Ciszę betlejemskiej nocy i radość narodzin publiczność przeżywała dzięki uczniom klas I- III, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Swoje role odgrywali, jak prawdziwi artyści.

Na początku zebranych gości przywitała p. Renata Krzystoń – dyrektor szkoły  i zaprosiła do obejrzenia „Jasełek”. Ciszę betlejemskiej nocy i radość narodzin publiczność przeżywała dzięki uczniom klas I- III, którzy wcielili się w postacie biblijne. Słowo mówione przeplatane było występem chóru z przepięknymi polskimi kolędami i pastorałkami. Występujące dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami. Swoje role odgrywali, jak prawdziwi artyści. A to dzięki paniom : p. J. Fidelus i p. M. Bączek, które przygotowały młodych artystów do występów. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie.

Po zakończeniu części artystycznej p. R. Krzystoń oraz Wójt Gminy złożyli życzenia świąteczne zgromadzonym na sali gościom. Oboje zwrócili uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych, opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd oraz bliskiej obecności drugiego człowieka.

Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa zainicjowana przez p. Ł. Palarskiego, który odczytał fragment z Biblii. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Za pośrednictwem pięknej modlitwy prowadzonej przez s. Katarzynę Król, symbolicznie podzielili się opłatkiem ze wszystkimi obecnymi i nieobecnymi. Goście przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia, po czym zasiedli do stołu, aby skosztować przygotowanych dań. Spotkanie w dużym gronie, a także radosny nastrój sprawiły, że rozmowy o minionych czasach jeszcze przez dłuższy czas wypełniały mury naszej szkoły. Każdy gość wyszedł z drobnym świątecznym upominkiem przygotowanym przez nauczycieli z SP w Marcówce.

Życzymy wszystkim Gościom spotkania opłatkowego, by za rok mogli się spotkać w tym samym gronie. Mamy nadzieję, że  przeżycia duchowe były wzniosłe i  zostaną długo w sercach i pamięci.

W szkole odbył się również Kiermasz Świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz uczniów SP w Marcówce.

W ramach akcji edukacyjnej pt. „ Choinka nadziei” organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka we współpracy z Nadleśnictwem w Suchej Beskidzkiej do szkoły dostarczono zieloną pachnącą lasem choinkę. Uczniowie przystroili ją łańcuchem, który powstał z życzeń świątecznych dzieci spisanych na kartkach.

SP MARCÓWKA

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyce„Jest taki dzień …” - spotkanie opłatkowe w Marcówce.