Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 29 grudzień 2016 18:53

Mieszkańcy Marcówki dziękują za nową drogę .

W środę 28 . grudnia br.  odbyła się ostatnia w tym roku  XXI  SESJA VII kadencji Rady Gminy Zembrzyce. Na miejsce obrad nieprzypadkowo wybrano Szkołę Podstawową w Marcówce.

 

Radne sołectwa Marcówka : p. Janina Koziołek oraz p. Małgorzata Góralik, p. Helena Porębska- sołtys Marcówki, p. Renata Krzystoń – dyrektor SP, przedstawicielki kół gospodyń oraz mieszkańcy wsi podziękowali wójtowi oraz radnym za nowa drogę ,na którą czekali tyle lat. Od połowy sierpnia trwały prace  przy przebudowie drogi powiatowej 1705 K w Marcówce. W ramach ww. przedsięwzięcia wykonano nawierzchnię, chodniki, oświetlenie  na łącznej długości prawie 2 km.

 W imieniu mieszkańców kwiaty i podziękowania na ręce wójta Gminy Zembrzyce złożyła p. R. Krzystoń. Podziękowała  również : p.Józefowi Bałosowi- staroście suskiemu, radnym Gminy Zembrzyce wraz z przewodniczącym p. Tadeuszem Zadorą, p. Danucie Smyrak – sekretarz Gminy Zembrzyce, p. Joannie Stypule i p. Piotrowi Taladze – radnym powiatowym, p. Grzegorzowi Żylińskiemu – inspektorowi Nadzoru Budowlanego oraz p. Franciszkowi Frycowi- właścicielowi firmy budowlanej wraz z całą ekipą.

Pan Łukasz Palarski od mieszkańców otrzymał pamiątkową książkę z ze zdjęciami remontowanej drogi. A na koniec podziękowań  przedstawicielki KG z Marcówki wniosły słodką niespodziankę – tort w kształcie drogi, który uroczyście pokroili wójt oraz przewodniczący Rady Gminy.

Przypominamy, że 2. sierpnia br. w siedzibie starostwa powiatowego zawarto umowę na wykonanie remontu i rozbudowy drogi powiatowej Nr K1705 Barwałd – Stryszów – Zembrzyce w miejscowości Zembrzyce i Marcówka. Podpisy pod kontraktem w imieniu zarządcy drogi złożyli starosta suski Józef Bałos i wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz wykonawca Franciszek Fryc reprezentujący Przedsiębiorstwo Budowlano – Drogowo – Mostowe „Drog-Bud” oraz  Łukasz Palarski - wójt gminy Zembrzyce, która była inicjatorem przedsięwzięcia i na mocy stosownego porozumienia z powiatem ponosi znaczną część kosztów inwestycji.

Zmodernizowana droga wygląda imponująco. Nie była ona od wielu lat gruntownie remontowana ponieważ Powiat Suski – właściciel drogi nie posiadał wystarczających na ten cel środków. Dopiero duża determinacja władz gminy, w tym przygotowanie i sfinansowanie całościowe dokumentacji projektowej pozwoliło na realizację tej inwestycji. W ramach współpracy z Powiatem Suskim pozyskane zostały fundusze z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016‑2019” w wysokości 50 % kosztów inwestycji. Pozostałe 50 % sfinansowała Gmina Zembrzyce przekazując je jako pomoc dla powiatu. Inwestycja została już zrealizowana i jest na etapie odbioru. Aktualnie budowany jest jeszcze brakujący odcinek chodnika, którego nie można było ująć w ramach inwestycji związanej z remontem drogi. W efekcie czego budowa tego odcinaka chodnika jest oddzielną inwestycją. Finansowana jest ona z budżetu powiatu w wysokości 40% i z budżetu gminy w wysokości 60%. Ukończenie chodnika sprawi, że mieszkańcy będą mieli możliwość bezpiecznego przejścia chodnikiem od mostu na Paleczce, aż do centrum Marcówki.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceMieszkańcy Marcówki dziękują za nową drogę .