Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 10 marzec 2017 11:00

Zembrzyce. Tu rehabilitują za darmo

Współpraca władz gminy Zembrzyce z Caritas Archidiecezji Krakowskiej owocuje zdrowiem mieszkańców. Jak bowiem informuje wójt, Łukasz Palarski, mieszkańcy gminy również w tym roku będą mogli korzystać bezpłatnie z usług rehabilitacyjnych, które są wykonywane w Domu Wczasowo Rehabilitacyjnym w Zembrzycach. 

 Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są w ramach powierzenia realizacji tego zadania Caritas Archidiecezji Krakowskiej. 

W 2017 podobnie jak w 2016 roku Wójt Gminy Zembrzyce przyznał na ten cel dotację dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej w wysokości 25 000 zł. 

„Z roku na rok zwiększa się ilość osób, które korzystają z bezpłatnych usług rehabilitacyjnych. W 2015 roku pomoc uzyskało 143 mieszkańców gminy, łącznie wykonanych było 5150 zabiegów, a w 2016 roku z rehabilitacji skorzystało 206 osób, łącznie wykonanych było 7015 zabiegów” – informuje wójt. 

Dzisiaj, kiedy na zabiegi rehabilitacyjne trzeba czekać w długich kolejkach, takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem.
Aby skorzystać z tej możliwości w Zembrzycach należy spełnić dwa warunki: mieć skierowanie na rehabilitację i być mieszkańcem gminy Zembrzyce.

Z usług rehabilitacyjnych w zembrzyckim ośrodku korzystają zazwyczaj osoby z przewlekłymi schorzeniami, po urazach, zabiegach operacyjnych oraz ze schorzeniami neurologicznymi lub reumatologicznymi.

 (tam)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. Tu rehabilitują za darmo