Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 08 kwiecień 2017 20:03

Barierka już jest. Kiedy znaki?

Radna powiatowa na prośbę mieszkańców Tarnawy Górnej zabiega o poprawę na drodze wiodącej przez tą miejscowość. Nie bez skutku.

W imieniu mieszkańców gminy Zembrzyce, a dokładnie miejscowości Tarnawa Górna, radna Joanna  Stypuła zwróciła się do władz powiatu suskiego o wykonanie i zamontowanie świateł odblaskowych i oznaczenie na barierkach przy drodze powiatowej K1702 w Sikorowcu i Strycykówkach. Chodzi o zakręty po prawej stronie od Krzeszowa w kierunku Tarnawy Górnej.

- Sprawa ta była zgłaszana przeze mnie kilkarotnie pisemnie i ustnie od 23.11.2015 r. Została wyrażona zgoda Zarządu, o którym mowa w sprawozdaniu starosty suskiego z prac zarządu w okresie międzysesyjnym tj. od 10 grudnia 2015 r. do 29 grudnia 2015 roku – zaznaczyła radna Stypuła.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli starostwa wynika, że sugerowane oznaczenia zostały już zamówione a ich montaż na wspomnianych odcinkach trasy ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Radna przypominając o bezpieczeństwie na drogach jednocześnie podziękowała w imieniu mieszkańców miejscowości Krzeszów za  zamontowanie barier ochronnych naprzeciwko domu sołtysa, co było ważne z uwagi na niebezpieczeństwo i strome pobocze znajdujące się obok strumyka.

 

HomeWydarzeniaZembrzyceBarierka już jest. Kiedy znaki?