Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 08 maj 2017 09:49

Dno zbiornika jak wysypisko?

W związku ze zbliżającym się zakończeniem budowy Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie i rozpoczęciem piętrzenia wody przyszłego jeziora posłanka Ewa Filipiak wystosowała wniosek o posprzątanie dna powstającego zbiornika.

Akcję sprzątania zalewu miałaby przeprowadzić RZGW w Krakowie.

- Ta obecnie największa inwestycja hydrotechniczna w Polsce budzi olbrzymie zainteresowanie mieszkańców, którzy coraz liczniej odwiedzają tereny budowy. Niestety ten jakże piękny i imponujący widok psują ogromne ilości śmieci, które można teraz, jeszcze przed zalaniem, szybko posprzątać – zauważyła posłanka.

I dodała, że czysty i zadbany akwen może stać się wielką atrakcją turystyczną.

Wniosek przedstawicielki regionu w parlamencie czeka na rozpatrzenie przez odpowiedni resort. Do sprawy wrócimy na łamach portalu sucha24.pl.

 

HomeWydarzeniaZembrzyceDno zbiornika jak wysypisko?