Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 25 maj 2017 11:14

Strażacy zadowoleni z nowego sprzętu

Delegacja druhów z OSP Zembrzyce sprawdzili, czy ich nowy wóz jest sprawny. W podczęstochowskim Korwinowie odbył się odbiór techniczny nowego sprzętu 

 

Wóz bojowy, który w razie potrzeby ma służyć mieszkańcom Zembrzyc, do swego nowego garażu trafi za tydzień. Najpierw jednak należało przeprowadzić odbiór techniczny.

- Procedura przebiegła bez zastrzeżeń i już nie możemy się doczekać, kiedy Volvo zawita do Zembrzyc – nie kryją zadowolenia druhowie. - Póki co kierowcy uprawnieni do prowadzenia pojazdu zostali przeszkoleni z jego obsługi a sam samochód ma zostać do nas dostarczony w przyszłym tygodniu.

I przypominają, że wóz podobnie jak detektor wielogazowy został pozyskany w ramach projektu "Bezpieczna Małopolska", którego liderem jest Urząd Marszałkowski w Krakowie a partnerem gmina Zembrzyce.

Łukasz Palarski, wójt Zembrzyc z kolei podaje, że wartość samochodu to ponad 681,1 tysiąca złotych z czego dofinansowanie wyniosło 36 procent. Natomiast  wartość detektora wielogazowego to ponad  4 tysiące złotych gdzie dofinansowanie wyniosło 1,8 tysiąca.

- "Kosmos"... to pierwsze wrażenie zwykłego użytkownika samochodu osobowego siedzącego w nowoczesnym samochodzie strażackim – skomentował obecny przy odbiorze technicznym Palarski.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceStrażacy zadowoleni z nowego sprzętu