Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 czerwiec 2017 21:45

Rozbiegana Marcówka

Napisał

„ Biegaj z nami leśnymi ścieżkami” pod tym hasłem w sobotę 3 czerwca br. odbył się  XI Bieg Leśny. Głównym organizatorem imprezy sportowej była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce, a honorowy patronat nad nią sprawowali: Wójt Gminy Zembrzyce i Nadleśnictwo Sucha Beskidzka.

 

W zawodach biegowych wystartowało 127 biegaczy. Tak jak w poprzednich edycjach w biegu mógł wziąć udział każdy kto lubi biegać. Zawodnicy, stosownie do możliwości mogli się sprawdzić na różnych dystansach. Nad bezpieczeństwem zawodników  czuwało 30 wolontariuszy, a byli to: strażacy, nauczyciele oraz rodzice. W pikniku sportowym oprócz zawodników wzięli również udział dyrektorzy szkół sąsiednich szkół, radni z Gminy Zembrzyce oraz  powiatu suskiego.

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Następnie, sportowcy mogli dać upust emocjom towarzyszącym w trakcie biegu- wymieniali swoje spostrzeżenia, korzystając z przygotowanego poczęstunku. Posilono się grilowaną kiełbaską   i nadrabiano utracone kalorie słodkościami. Następnie nadszedł czas na dekoracje zawodników oraz podziękowania. Zwycięzcom  wręczono statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

XI Bieg Leśny połączony był z ogólnopolską akcją „Trzymaj Formę”. W ramach tej akcji, w której bierze udział SP w Marcówce odbyło się spotkanie z p.  Barbarą Fila – Chwiej – trenerem personalnym. Pani Basia przeprowadziła rozgrzewkę dla zawodników przed rozpoczęciem biegu, a także w trakcie trwania imprezy sportowej pokazała kilka zestawów ćwiczeń oraz zumbowała z najmłodszymi. Można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji na temat doboru odpowiednich ćwiczeń, zdrowego odżywiania.

Kolejny raz udało się rozbiegać maleńką Marcówkę. Wpływ na to ma na pewno malownicza trasa przebiegająca po grani trzech wzniesień należących do Beskidu Średniego. Biegnąc, można było podziwiać wierzchołki Tatr, Babią Górę, a nawet ukochany przez Jana Pawła II klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Wyniki XI Biegu Leśnego przedstawiają się następująco:

Bieg A – 400 m - grupa MINI do 5 lat / 38 uczestników/

Dziewczęta:

 1. Marek Julia – Marcówka
 2. Skrzypek Zofia – Marcówka
 3. Kot Kinga – Marcówka

Chłopcy:

 1. Łopata Bartłomiej – Marcówka
 2. Wadowski Mateusz – Marcówka
 3. Józefowski Krystian - Zembrzyce

Bieg B – 1,3 km – klasy O – III / 33 uczestników/

Dziewczęta:

 1. Zgudziak Julia – Marcówka
 2. Bucała Aleksandra – Marcówka
 1. Ostafin Milena – Stronie

 

Chłopcy:

 1. Wciślak Norbert – Tarnawa Dolna
 2. Porębski Dawid – Marcówka
 3. Łopata Piotr – Marcówka

Bieg C1 – 6,5 km klasy IV-VI / 26 uczestników/

Dziewczęta:

 1. Wciślak Julia – Tarnawa Dolna
 2. Pająk Justyna – Tarnawa Dolna
 3. Franik Aleksandra – Marcówka

Chłopcy:

 1. Lubaś Piotr – Zembrzyce

1. Madejczyk Alan - Śleszowice

3. Mirocha Adrian – Marcówka

Bieg C2 – 6,5 km młodzież do lat 17 / 10 uczestników/

Dziewczęta:

 1. Ogarek Agnieszka – Marcówka

Chłopcy:

 1. Bucała Damian – Zembrzyce
 2. Koralik Paweł – Zembrzyce
 3. Talaga Kacper – Zembrzyce

Bieg C3 – 6,5 km Nordic Walking / 9 uczestników/

Kobiety:

 1. Porębska Wioletta – Marcówka
 2. Pieczara Magdalena – Maków Podhalański
 3. Paździora Anna - Wadowice

Mężczyźni:

 1. Paździora Mariusz - Wadowice

Bieg D – 10 km dorośli / 11 uczestników/

Kobiety:

 1. Pieczara Dominika – Maków Podhalański
 2. Knapczyk-Kania Gabriela - Bieńkówka

Mężczyźni:

 1. Pułka Łukasz - Wadowice

1. Witkowski Marek – Sucha Beskidzka

3. Borawski Krzysztof – Zembrzyce

Najmłodszy zawodnikiem był Julian Lenik, a najstarszym Piotr Grajny.

Dziękujemy za wsparcie i pomocną dłoń naszym sponsorom, którzy po raz kolejny byli razem z nami: KARTON-PAK S.C.K.K.Krzystoń, COLLECTION SALA, MAX-BUD HRYCAJ, BANK SPÓŁDZIELCZY W SUCHEJ BESKIDZKIEJ, PKO BANK POLSKI, PZU ZEMBRZYCE, MASPEX WADOWICE, KURACJUSZ BESKIDZKI, PIEKARNIA MACHACZKA W SUCHEJ BESKIDZKIEJ, URZĄD GMINY W ZEMBRZYCACH,  GCKiC W ZEMBRZYCACH, STOWARZYSZENIE LIS „NASZA GMINA”.

Patronat medialny otoczyli nad imprezą Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24, Powiatowy Serwis Informacyjny sucha24.pl, Kronika Beskidzka.

SP Marcówka

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceRozbiegana Marcówka