Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 lipiec 2017 13:32

To będzie eksperymentalny rok szkolny

Nowe sale, kompetencje a przede wszystkim – eksperymenty. To czeka uczniów i nauczycieli w nadchodzącym roku szkolnym. Zembrzycka edukacja ma być „na piątkę z plusem”.

Gmina Zembrzyce realizuje wart niemal milion złotych projekt pn.” Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji w szkołach w gminie Zembrzyce”. Jego celem  jest rozwój umiejętności u 314 uczniów i 34 nauczycieli z gminy Zembrzyce, a dokładnie z SP. i Gimnazjum w Zembrzycach, SP. w Śleszowicach, SP. w Tarnawie Dolnej. 

Projekt będzie prowadzony do końca przyszłego roku szkolnego i  obejmował będzie zakres nauk matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody eksperymentu oraz programowania, wraz z doposażeniem pracowni przedmiotowych szkół oraz utworzenie przedmiotowej pracowni międzyszkolnej.

- Efektem zajęć pozalekcyjnych z nauk matematyczno-przyrodniczych i programowania będzie wzmocnienie umiejętności rozwiązywania problemów, oraz modelowania matematycznego – wyjaśniają przedstawiciele urzędu gminy.

Ponadto adaptacja sal umożliwi pracę w dobrze wyposażonych salach przedmiotowych. Równocześnie nauczyciele rozwiną swoje kompetencje .

W projekcie nie uczestniczy Szkoła Podstawowa z Marcowki, ponieważ uczniowie tej szkoły napisali najlepiej sprawdzian szóstoklasisty w całej gminie

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceTo będzie eksperymentalny rok szkolny