Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 03 sierpień 2017 19:17

Rezygnowali z funduszu, by było bezpiecznie

Mieszkańcy Tarnawy Górnej walczą o poprawę bezpieczeństwa przy drodze powiatowej. Dzięki apelowi skierowanemu do władz starostwa i wojewody, a także przy pomocy radnej powiatowej, jest szansa na poprawę warunków ich codziennego życia. 

 

Na lipcowej sesji rady powiatu suskiego mieszkańcy Tarnawy Górnej poprosili radną Joannę Stypułę o wystąpienie w ich imieniu i złożenie  do Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Rady Powiatu Suskiego pismo z prośbą o wsparcie przy planowanej inwestycji związanej z rozbudową drogi powiatowej nr 1702 Kuków-Krzeszów-Tarnawa w miejscowości Tarnawa Górna.

„Prosimy o realizacje tej inwestycji w tym roku” - napisali zaniepokojeni o swoje i swoich dzieci bezpieczeństwo mieszkańcy. - „Obecna droga powiatowa pełniąca funkcję drogi tranzytowej stanowi zagrożenie z uwagi na brak wystarczających poboczy, nie wspominając już o chodniku, o który zabiegamy już blisko kilka lat.”

- Prosimy o pozytywne ustosunkowanie się do wymienionej prośby. Nadmieniam, że ze strony gminy zostały uregulowane wszystkie formalności i wymogi. Mamy zapewnienie pana wójta, że doda dodatkową kwotę ok. 200 tys zł z budżetu gminy, dzięki mieszkańcom Tarnawy Górnej, którzy zrezygnowali z dotacji funduszu sołeckiego i remontu innych dróg w swojej miejscowości na rzecz budowy chodnika – dodała podczas obrad radna Joanna Stypuła.

Jak poinformowała portal sucha24.pl przedstawicielka mieszkańców, starosta suski zobowiązał się do informowania na bieżąco o postępach na temat planowanej inwestycji. 

- W piątek (28 lipca – przyp. red. ) starosta przekazał mi informację telefonicznie, iż rozmawiał z panem wojewodą, lecz oficjalniej decyzji nie ma. Czekają na rozstrzygnięcie dwóch przetargów, ale jest duże prawdopodobieństwo, iż realizacja tej inwestycji będzie jeszcze w tym roku – zaznaczyła radna Joanna Stypuła.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceRezygnowali z funduszu, by było bezpiecznie