Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 15 grudzień 2017 06:42

Ponad setka domów zyska dostęp do kanalizacji

Napisane przez
Ponad setka domów zyska dostęp do kanalizacji pixabay.com

Włodarz gminy Zembrzyce pochwalił się kolejną, idącą w miliony złotych, dotacją.

- Kolejna dotacja staje się faktem. Umowa na dofinansowanie "Rozbudowy kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tarnawa Dolna" podpisana ! Tym samym do Gminy Zembrzyce trafi dotacja w wysokości do ponad 2,5 miliona złotych – poinformował Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce.

Jak dodał włodarz Zembrzyc i okolic w ramach inwestycji planowane jest przygotowanie dokumentacji projektowej oraz budowa: sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z przyłączami o długości około 7,3 km; rurociągu tłocznego o długości około 0,3 km wraz z niezbędnym uzbrojeniem na sieci oraz kompletna sieciowa pompownia ścieków wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami tj. dojazdem, utwardzeniem i odwodnieniem terenu, zasilaniem elektrycznym, sterowaniem, monitoringiem i oświetleniem.

- Inwestycja pozwoli na podłączenie do kanalizacji około 130 gospodarstw domowych z osiedli: Konasówka, Podsale, Matuszyki, Stypułówka, Storczały (Tarnawa Dolna) – nie kryje zadowolenia Palarski.

Wartość całego projektu to ponad 4,7 miliona złotych, planowany wkład gminy to ponad 1,3 miliona złotych bez VAT. Prace mają potrwać od 2018 roku do połowy 2019.

Projekt realizowany w ramach 5 Osi Priorytetowej Ochrona środowiska, działanie 5.3 Ochrona zasobów wodnych, Poddziałanie 5.3.2 Gospodarka wodno-kanalizacyjna – SPR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzycePonad setka domów zyska dostęp do kanalizacji