Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 29 grudzień 2017 07:07

Znamy szczegóły budowy nowego centrum rekreacji

Napisane przez
Znamy szczegóły budowy nowego centrum rekreacji FB/Łukasz Palarski

Wójt gminy Zembrzyce opublikował listę inwestycji, które zostaną wykonane nad potokiem Paleczka. Rozmach planów robi wrażenie.

- Planowane „Centrum Rekreacji i Wypoczynku nad potokiem Paleczka w Zembrzycach” obejmuje szereg działań inwestycyjnych – poinformował Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce.

I opublikował listę zadań, wśród których znajdują się :

1. Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku centrum turystyczno-rekreacyjnego (Pawilon Sportowy) obejmuje:

• 1 - przebudowa i remont istniejących pomieszczeń w budynku pod działalność rekreacyjno-turystyczną (istniejący budynek).

• 1A - budowa windy dla osób niepełnosprawnych (budynek będzie dostosowany do poruszania się w nim osób niepełnosprawnych),

• 1B - budowa zaplecza szatniowo- sanitarnego z pochylnią dla niepełnosprawnych, którego wymiary zewnętrzne wynoszą 13.09m x 12.03m (budynek jednokondygnacyjny – to nowy budynek, który powstanie w miejscu obecnej sceny),

2. Budowa boiska rekreacyjnego/piłkarskiego ze sztucznej trawy o wymiarach 37,50m x 78,00m.

3. Budowa boiska wielofunkcyjnego do siatkówki i koszykówki o wymiarach 19,10m x 32,10m o nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej.

4. Budowa boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 12,00m x 22,00m o nawierzchni piaskowej.

5. Budowa boiska do badmintona o wymiarach 7,10m x 16,40m o nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej.

6. Skocznia w dal, bieżnia, miejsca odpoczynku

• 6 - od wschodniej strony zaprojektowano skocznie do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem całkowitej długości 49,00m, belki oddalone o 1.5m, 9.0m, 11.0m od bliższego końca zeskoczni (zeskocznia 4,02m x 9,0m wypełniona piaskiem).

• 6A - trzy tory o nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej.

• 6B - wzdłuż bieżni zaprojektowano dwa miejsca do wypoczynku sportowców o nawierzchni syntetycznej od strony północnej boiska.

7. Budowa sceny i placu widowiskowego, ścieżki rowerowej, chodników spacerowych

• 7 -Plac widowiskowy umieszczony przy projektowanej scenie z płyt chodnikowych betonowych

• 7A - W sąsiedztwie placu widowiskowego przewidziano budowę trzech wiat drewnianych z siedziskami.

• 7B - Zaprojektowano scenę drewnianą, która została umiejscowiona po stronie północnej rozbudowywanego budynku (w sąsiedztwie wejścia do Świetlicy Środowiskowej).

• 7C - Ścieżka rowerowa z kostki brukowej

• 7D - zaprojektowano chodniki spacerowe z kostki brukowej oraz granitowej, betonowej bez fazowej, zaprojektowano wymianę części istniejących chodników betonowych o zniszczonej nawierzchni na kostkę brukową betonową.

8. Rozbudowa istniejącego placu zabaw obejmuje wymianę istniejącego podłoża oraz wzbogacenie placu o dodatkowe elementy jak wykonanie zabawki typu „statek” oraz wykonanie pod nią nawierzchni bezpiecznej w miejscu istniejącego boiska do siatkówki. Ponad to, zamontowane zostaną trzy trampoliny oraz utworzona ścieżka „wąż”. Projekt zakłada przeniesienie urządzeń siłowni zewnętrznej wraz z wykonaniem nawierzchni żwirowej.

9. Budowa, przebudowa i rozbudowa komunikacji wewnętrznej. Istniejące drogi asfaltowe oraz parkingi - projektuje się wymianę starego asfaltu na kostkę brukową betonową na istniejących drogach dojazdowych i parkingach. W trakcie wymiany nawierzchni przewiduje się regulację dróg poprzez wykonanie nowych obrzeży i krawężników. Projektuje się rozbudowę istniejącego parkingu znajdującego się przy urzędzie gminy o nawierzchni z kostki brukowej betonowej (przewidziano dodatkowo dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych). Projektuje się wymianę nawierzchni asfaltowej na placu manewrowym przed budynkiem straży pożarnej oraz likwidację części dojazdu i chodników betonowych z zamianą na tereny zielone.

10. Budowa trzech trybun widowiskowych o konstrukcji stalowej posadowione na chodniku z kostki brukowej betonowej od strony południowej boiska.

11. Budowa tężni solankowej o konstrukcji drewnianej z wypełnieniem powierzchni ścian tarniną wierzbową, ze zbiornikiem wody solankowej (zamknięty obieg wody solankowej) oraz utwardzeniem terenu wokół tężni. Woda do tężni będzie dostarczana z istniejącego budynku wewnętrzną instalacją wodociągową, zasilanie energetyczne do zbiornika wody solankowej będzie dostarczane z istniejącego budynku wewnętrzną instalacją elektroenergetyczną.

12. Budowa placu „street workout” obejmującego wykonanie i montaż sprzętu do kalisceniki (drążki i poręcze dla aktywności ruchowej) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej.

13. Budowa ogrodzeń oraz piłko chwytów do planowanych boisk - ogrodzenia z siatki stalowej na słupkach stalowych zabetonowanych punktowo. Zaprojektowano również ławeczki parkowe, stojaki na rowery, tablice informacyjne oraz kosze parkowe na śmieci.

14.Budowa oświetlenie wokół wszystkich nowo powstałych elementów rekreacyjnych.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZnamy szczegóły budowy nowego centrum rekreacji