Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 08 luty 2018 14:27

Dojście do Marcówki slalomem między samochodami

Napisane przez

Do redakcji portalu sucha24.pl zgłosił się zaniepokojony mieszkaniec Marcówki.

- Jako mieszkańcy Marcówki prosimy o pomoc, gdyż chodnik do naszej miejscowości nie jest odśnieżony – napisał w mailu wysłanym do naszej redakcji. - Osoby i dzieci idące do szkoły i domu muszą iść po ruchliwej drodze, gdyż na chodniku zalega gruba warstwa śniegu. Interweniowaliśmy u wójta gminy Zembrzyce lecz nic nie wskóraliśmy i chodnik dalej zalega w śniegu, a ludzie chodzą drogą między samochodami. To po co ten chodnik, czy musi dojść do jakiegoś wypadku żeby ktoś się zainteresował naszym problemem?

Sprawdziliśmy – faktycznie, chodnik nie był odśnieżony. Co jednak ciekawe, wedle władz gminy Zembrzyce, urzędnicy nie odnotowali w ostatnich dniach interwencji dotyczących poruszonego problemu.

- Niemniej jednak, w związku z przedstawionym problemem, niezwłocznie podjęta została wizja lokalna, w wyniku której ustalono co następuje: chodnik usytuowany bezpośrednio przy drodze gminnej w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej jest odśnieżony i drożny dla ruchu pieszych. Problem, na który portal wskazuje, zapewne dotyczy nowo powstałego chodnika w ciągu drogi powiatowej, dla której zarządcą jest Zarząd Powiatu Suskiego. W tym przypadku zgodnie z Ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach „Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych” – czytamy w odpowiedzi Łukasza Palarskiego, wójta gminy Zembrzyce, na interwencję portalu sucha24.pl.

Jak dodaje włodarz samorządu, „mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z chodnika podjęta została jednorazowo szybka interwencja w zakresie udrożnienia ciągu pieszego przez służby”.

- Zwrócę się również zarówno do zarządcy drogi o wypełnianie obowiązków na nim ciążących, jak i do mieszkańców nieruchomości przyległych – zapewnił Palarski.

O podobnym problemie poinformowali nas mieszkańcy gminy Budzów. Do tej sprawy wrócimy.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceDojście do Marcówki slalomem między samochodami