Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 09 luty 2018 15:16

Zembrzyce. Zadbali o zdrowie najmłodszych

Napisał
Oczyszczacz powietrza dla  szkoły w Marcówce Oczyszczacz powietrza dla szkoły w Marcówce

Gmina Zembrzyce zakupiła siedem oczyszczaczy powietrza z przeznaczeniem dla oddziałów przedszkolnych oraz zerowych funkcjonujących na terenie szkół podstawowych.

Obecnie trwa proces przekazywania urządzeń, których najważniejszy atrybut to efektywny zakres oczyszczonego powietrza na poziomie 99,9%  (dotyczy zanieczyszczeń mniejszych niż 0,20 mikrona, w tym PM 2,50 i PM 10). Efekt ten zapewnia zestaw filtrów, w tym filtr wstępny, filtr zimnej katalizy, filtr z węgla aktywnego, filtr antybakteryjny, filtr HEPA wysokiej wydajności, lampa UV, a także generator anionów. Urządzenia te, z jednej strony mają poprawić komfort zdrowotny dzieciom uczęszczającym do gminnych placówek, a z drugiej pobudzać świadomość zagrożeń jakie niesie ze sobą niska emisja. Koszt zakupionych urządzeń to wydatek 9 100 zł.

W tym miejscu warto wspomnieć, że w roku 2017 udało się Gminie Zembrzyce wyemitować i sprzedać Świadectwa Efektywności Energetycznej, czyli tzw. Białe Certyfikaty na kwotę ponad 50 000 zł. Stąd też czujemy potrzebę, by pozyskane w ten sposób środki związane były z działaniami ukierunkowanymi na ochronę środowiska, w tym szczególnie na działania z obszaru ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami. Zakup urządzeń związanych z oczyszczaniem powietrza, gdzie przebywają nasi najmłodsi mieszkańcy to kolejny krok po wdrożonym systemie monitorowania jakości powietrza na terenie Gminy Zembrzyce. Mam nadzieję, że działania te zachęcą mieszkańców gminy do wymiany przestarzałych palenisk na nowe - ekologiczne, nabór w tym zakresie rozpoczynamy 16 lutego! (więcej informacji na stronie www.zembrzyce.pl  oraz w ogłoszeniach) - Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce. Zadbali o zdrowie najmłodszych