Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 23 marzec 2018 11:35

Kolejna droga w Marcówce zostanie odnowiona

Gmina Zembrzyce pozyskała środki w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 na remont drogi gminnej „Dąbrowy” nr 440912 K w Marcówce. 

W ramach prac remontowych przewiduje się usunięcie zniszczonej konstrukcji nawierzchni jezdni, wykonanie nowych warstw podbudowy z kruszywa łamanego i mieszanki mineralno-asfaltowej i ułożenie nowych warstw z mieszanki mineralno-bitumiczej. Oprócz remontu konstrukcji jezdni remontowi poddane również będą chodniki, pobocza i skrzyżowania. Planowana jest poprawa systemu odwodnienia, które zabezpieczałoby w przyszłości drogę przed zniszczeniem.

W centrum Marcówki, przewiduje się wymianę nawierzchni istniejących miejsc postojowych naprzeciw szkoły oraz wyremontowany zostanie zjazd do szkoły. Remont tej drogi jest bardzo ważny dla mieszkańców Marcówki, ponieważ droga ta biegnie przez jej centrum, obok kościoła i szkoły, użytkowana jest przez wszystkich mieszkańców i stanowi wizytówkę Marcówki. Planowana wartość projektu to 384 463,67 zł, w tym środki własne to kwota 192 232,67 zł.

 

źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceKolejna droga w Marcówce zostanie odnowiona