Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 13 kwiecień 2018 06:27

W Zembrzycach i okolicach przybywa młodych druhów

Nie jest tajemnicą, że ważnym aspektem działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych jest także rozwój tzw. młodzieżowych drużyn pożarniczych. Młodych ochotników - jak się okazuje – na terenie gminy Zembrzyce nie brakuje.

Jak podaje biuletyn samorządowy gminy Zembrzyce, „w ostatnich latach, poczyniono wiele wysiłku by przyciągnąć młodych ludzi do działalności pożarniczej”. 

- Obecnie swoje drużyny młodzieżowe posiada OSP Zembrzyce oraz OSP Śleszowice. W trakcie zawiązywania jest również drużyna przy OSP Marcówka. Działalność tą wsparły władze gminy poprzez zakup stosownych ubrań koszarowych, jak też w latach wcześniejszych specjalny tor przeszkód – czytamy w gminnej gazetce.

Chętni mogą się zgłaszać do prezesów OSP w swoich miejscowościach:

w Zembrzycach - Suwada Sławomir
w Śleszowicach - Nieciąg Grzegorz
w Marcówce - Kulak Jerzy

 

;

MDP Śleszowice wraz z opiekunem.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceW Zembrzycach i okolicach przybywa młodych druhów