Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zembrzyce (179)

czwartek, 07 listopad 2019 09:09

Parking w Śleszowicach oddany do użytku

Napisane przez

Mieszkańcy Śleszowic mogą korzystać z nowego, wybudowanego przez gminę  parkingu. Wybudowany został przy drodze powiatowej, przy kościele.

czwartek, 07 listopad 2019 09:07

Rozbudowa kanalizacji w Tarnawie Dolnej

Napisane przez

Zakończono realizację projektu pn. „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tarnawa Dolna”.

środa, 16 październik 2019 08:11

Wysprzątają brzegi jeziora

Napisane przez

PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, we współpracy z Gminami Mucharz i Stryszów, organizuje w dniu 16 października 2019 r. akcję sprzątania śmieci nad Jeziorem Mucharskim.

środa, 25 wrzesień 2019 08:55

Druhowie z gminy Zembrzyce z nowym sprzętem

Napisane przez

W lipcu 2019r. Gminie Zembrzyce przyznano dotację z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania „Doposażenie jednostek OSP z terenu Gminy Zembrzyce w odzież ochronną do działań bojowych oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy”. 

sobota, 14 wrzesień 2019 16:53

Anonimowi Narkomani w Zembrzycach

Napisane przez

W najbliższy piątek (20 września), w Zembrzycach obędzie się niecodzienne wydarzenie. Będzie to prezentacja Wspólnoty Anonimowych Narkomanów. To międzynarodowa społeczność złożona z osób, które zdecydowały się zaprzestać brania wszelkich substancji psychoaktywnych, również alkoholu. Wstąpić może do niej każdy, kto czuje potrzebę wyjścia z nałogu. 

poniedziałek, 12 sierpień 2019 06:48

Sukces młodych druhów z Zembrzyc

Napisane przez

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Zembrzyce - dwie drużyny chłopców i dziewcząt - wzięły udział w Mistrzostwach MDP w Sporcie Pożarniczym w miejscowości Kuków.

wtorek, 06 sierpień 2019 17:22

Zembrzyce. Droga dla odważnych

Napisane przez

Zarębki Skawieckie to wyjątkowo urokliwa część Zembrzyc. Osiedle rozłożone jest na zboczu wznoszącym się nad Jeziorem Mucharskim i roztacza się z niego rozległy widok. Ale uroda tego miejsca nie rekompensuje trudów, z którymi zmagają się jego mieszkańcy. Największym problemem jest dojazd do osiedla, z roku na rok coraz bardziej utrudniony. 

poniedziałek, 05 sierpień 2019 07:20

Peleton przejedzie przez Zembrzyce i okolice

Napisane przez

Wójt gminy Zembrzyce informuje, że w dniu 7 sierpnia br. (środa) przez teren naszej gminy tj. sołectwa: Zembrzyce – Tarnawa Dolna – Śleszowice – Tarnawa Górna przejedzie V etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

sobota, 06 lipiec 2019 08:25

Ryją przy domach, biegają po ulicach

Napisał

Na początku tego roku wybuchła medialna burza wokół nowych wytycznych dotyczących redukcji populacji dzików. Niektórzy twierdzili, że plan ograniczenia ich pogłowia do jednego osobnika na 1000 hektarów doprowadzi do eksterminacji tych zwierząt w Polsce. Jednak mimo masowych odstrzałów, miejscami dzików nadal jest tak dużo, że skutecznie uprzykrzają ludziom życie.

Strona 1 z 14

 

HomeWydarzeniaZembrzyce