Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zembrzyce (171)

sobota, 06 lipiec 2019 08:25

Ryją przy domach, biegają po ulicach

Napisał

Na początku tego roku wybuchła medialna burza wokół nowych wytycznych dotyczących redukcji populacji dzików. Niektórzy twierdzili, że plan ograniczenia ich pogłowia do jednego osobnika na 1000 hektarów doprowadzi do eksterminacji tych zwierząt w Polsce. Jednak mimo masowych odstrzałów, miejscami dzików nadal jest tak dużo, że skutecznie uprzykrzają ludziom życie.

Sytuacja hydrologiczna w regionie jest coraz bardziej poważna. Po tym, jak władze Jordanowa zaapelowały o ograniczenie podlewania roślin, podobny apel wystosował Zambrzycki samorząd.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Krakowie, rozważa budowę i rozbudowę sieci gazowej na terenie gminy Zembrzyce.

czwartek, 06 czerwiec 2019 07:05

Uczniowie z Zembrzyc dostaną nowe tablice

Napisał

Nauka w szkole ma być nie tylko skuteczna i przyjemna, ale i nowoczesna. Zembrzycki samorząd pozyskał dotacje w ramach programu "Aktywna tablica".

wtorek, 04 czerwiec 2019 06:41

W jakim stanie jest gmina Zembrzyce?

Napisane przez

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, gospodarz samorządu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy.

poniedziałek, 27 maj 2019 10:19

Nokaut PiS-u w powiecie suskim

Napisane przez

Niemal 67 procent głosów oddali wyborcy na Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

piątek, 17 maj 2019 07:49

"Dzik jest dziki, dzik jest zły..."

Napisane przez

Zakończono prace przy usuwaniu skutków zeszłorocznej wizyty "drużyny dzików" na boisku w Tarnawie Dolnej – poinformował Łukasz Palarski, wójt gminy Zembrzyce.

poniedziałek, 06 maj 2019 08:18

Druhowie z Zembrzyc świętowali

Napisane przez

Uroczystą oprawę miały obchody Dnia Strażaka w Zembrzycach.

W Zembrzycach od niedawno działa jedyna w powiecie suskim tężnia solankowa. Znajduje się ona na terenie Centrum Rekreacji „ Nad Potokiem Paleczka”  . 

Strona 1 z 14

 

HomeWydarzeniaZembrzyce