Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Jeden z ostatnich drewniany mostów na drodze powiatowej w powiecie suskim i ostatni w gminie Bystra-Sidzina przechodzi do lamusa. W Sidzinie Górnej na granicy ról (czyli osiedli) Majowa i Czarnowa rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja.

Przede wszystkim mieszkańcy Bieńkówki, ale również okolicznych miejscowości, którzy nie tylko od święta odwiedzają stolicę Małopolski mają powody do zadowolenia. Gmina Budzów zmodernizowała drogę prowadzącą przez osiedle Sołtystwo, która jest skrótem do miasta nad Wisłą.

poniedziałek, 10 sierpień 2020 06:45

Policjanci oddali to, co najcenniejsze

Napisane przez

Dobiegła końca akcja pod hasłem „95-litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej”. Wzięło w niej udział 251 osób. Łącznie zebrano ponad 112 litrów krwi, która trafiła do osób najbardziej potrzebujących.

poniedziałek, 10 sierpień 2020 06:42

Pomoc trafiła do szpitali i domów pomocy społecznej

Napisane przez

Znamy beneficjentów wsparcia w ramach projektu Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet społeczny. Bezpieczny dom.

poniedziałek, 10 sierpień 2020 06:32

Tegoroczne dożynki odwołane

Napisane przez

W tym roku suscy rolnicy nie podziękują za plony podczas tradycyjnej uroczystości dożynkowej.

Na ten remont mieszkańcy Targoszowa i części Kukowa czekali od dawna. Efekty gruntownej modernizacji drogi powiatowej z Kukowa do Targoszowa nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć podczas jazdy nią.

 Od wielu miesięcy mieszkańcy Dolnego Makowa domagają się zmian w organizacji ruchu i utemperowania kierowców poruszających się drogą krajową 28. Po niedawnym, tragicznym w skutkach wypadku, ich żądania jeszcze wzrosły. Oczekują fotoradaru i ograniczenia prędkości. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

czwartek, 06 sierpień 2020 06:38

Przyjedzie peleton, będą utrudnienia

Napisane przez

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej informuje, że  9 sierpnia 2020 r. (niedziela) w godzinach 14.30-17:00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Zawoi, Makowa Podhalańskiego oraz gminy Budzów, w związku z odbywającym się V etapem wyścigu kolarskiego TOUR DE POLOGNE UCI World TOUR 2020.   

czwartek, 06 sierpień 2020 06:30

Osadzeni zrobili budki dla ptaków

Napisane przez

Nadleśnictwo Sucha miało przyjemność gościć pracowników Zakładu Karnego w Wadowicach, którzy przekazali na nasze ręce wykonane przez osadzonych budki lęgowe typu A przeznaczone m.in. dla sikorek, jak również specjalne budki dla jerzyków. Należy zwrócić uwagę na fachowość, staranność i estetykę wykonania budek, nie raz przewyższającą te dostępne na rynku.

Ruszyła druga odsłona letniej kampanii „Fundusze Europejskie dla turystyki. Odkryj Małopolskę na nowo” promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce. Jeżeli tego lata nie kuszą Cię piaski pustyni, tropikalne plaże czy ekscytujące podróże po bezdrożach to zrób sobie wakacje w Małopolsce. Wszystko, czego szukasz – przygoda, relaks i odpoczynek z dala od utartych szlaków – znajdziesz bliżej, niż myślisz.

Strona 1 z 374

 

HomeWydarzenia