Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 29 maj 2020 12:31

COVID-19 w suskim szpitalu

Napisane przez

Od dzisiaj (czyli od 29 maja) aż do odwołania zawieszona zostaje działalność oddziału kardiologicznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej. Również poradnia kardiologiczna nie będzie na razie przyjmowała pacjentów. Wszystkiemu winien koronawirus wykryty u jednego z chorych.

Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że trwają dalsze inwestycje związane z budową nowego oświetlenia ulicznego z zastosowaniem lamp energooszczędnych typu LED. Tym razem nowe oświetlenie uliczne zostało wybudowane przy ul. Jodłowej w Makowie Podhalańskim na terenie rekreacyjnym – siłownia plenerowa i tężnia. Wartość zadania wyniosła 19 353 złotych.

Gmina Bystra-Sidzina w ramach kolejnego projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła +” pozyskała grant na zakup komputerów dla uczniów szkół podstawowych.

W dniu 1 czerwca 2020 r. (poniedziałek) Targowisko Miejskie w Jordanowie zostaje otwarte dla wszystkich handlujących posiadających rezerwację.

czwartek, 28 maj 2020 19:44

Cztery kolejne osoby z koronawirusem w powiecie

Napisane przez

Niestety, tym razem nie mamy tak dobrych wiadomości, jak dzisiaj rano. Od tamtej pory w Małopolsce zdiagnozowano 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym aż 4 u pacjentów z powiatu suskiego. Nie ma natomiast ani jednego nowego ozdrowieńca na naszym terenie, choć w całym województwie przybyło ich 19.

Przez ostatnie 24 godziny w Małopolsce przybyło 22 nowych ozdrowieńców. Wśród nich jest jedna osoba z powiatu suskiego, a konkretnie z gminy Zawoja. Obecnie wszyscy mieszkańcy jej terenu, którzy zmagali się z koronawirusem, są już wyleczeni.

W związku z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców bonami rekompensacyjnymi Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wystąpieniu do Komisji Europejskiej o zwiększenie (przesunięcie) środków, tak aby wszystkie pozytywnie ocenione projekty w ramach naboru mogły uzyskać dofinansowanie. Czas oczekiwania na decyzję Komisji Europejskiej to ok 4-5 tygodni.
 
czwartek, 28 maj 2020 08:47

Odkryj Małopolskę na nowo... z dziećmi

Napisane przez
Aktywne, urozmaicone, na łonie natury i bezpieczne wycieczki to doskonały pomysł na rodzinne świętowanie Dnia Dziecka. Małopolska posiada niezwykle bogatą ofertę szlaków i atrakcji dedykowanych dzieciom w różnym wieku. Podpowiadamy, gdzie pojechać i jak spędzić ciekawie czas z naszymi pociechami.
środa, 27 maj 2020 15:21

Znalazł telefon oddał policjantom

Napisane przez

Znaleziony telefon do odebrania w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Władze Zawoi ostrzegają przed nieświadomym przekroczeniem granicy polsko-słowackiej. Można się narazić na dwutygodniową kwarantannę.

Strona 1 z 360

 

HomeWydarzenia