Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 08:20

Gdzie na grzyby?

Napisane przez

„Chociaż pierwsze okazy pojawiają się już wiosną, to właśnie jesień najbardziej kojarzy się wszystkim z grzybobraniem” – przyznają pracownicy Nadleśnictwa Sucha.

Od 30 września do 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, finansowanej z PROW 2014-2020. Tegoroczny nabór wniosków odbywa się na korzystniejszych niż do tej pory zasadach.  

poniedziałek, 16 wrzesień 2019 08:03

Rusza budowa sieci gazowej w okolicach Jordanowa

Napisane przez

Władze gminy Jordanów poinformowały, że ruszają prace związane z rozbudową sieci gazowej, która ma również objąć naszą wieś Osielec.

sobota, 14 wrzesień 2019 16:53

Anonimowi Narkomani w Zembrzycach

Napisane przez

W najbliższy piątek (20 września), w Zembrzycach obędzie się niecodzienne wydarzenie. Będzie to prezentacja Wspólnoty Anonimowych Narkomanów. To międzynarodowa społeczność złożona z osób, które zdecydowały się zaprzestać brania wszelkich substancji psychoaktywnych, również alkoholu. Wstąpić może do niej każdy, kto czuje potrzebę wyjścia z nałogu. 

piątek, 13 wrzesień 2019 21:18

Pomóż odkryć turystyczne skarby powiatu!

Napisane przez

Małopolska obfituje w prawdziwe turystyczne skarby – piękne zabytki, szlaki, które gwarantują niepowtarzalne widoki, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia kulturalne, miejsca, do których chce się wracać. Niektórych nie trzeba szukać daleko, gdyż są tuż za progiem. W powiecie suskim również nie brakuje tego rodzaju atrakcji. Która jest najbardziej wartościowa lub szczególnie działa na wyobraźnię?

piątek, 13 wrzesień 2019 17:51

Burmistrz chce walczyć z dzikami

Napisane przez

Jak niejednokrotnie pisaliśmy, widok dzika w pobliżu zabudowań mieszkalnych nie jest dziś niczym niezwykłym. Zwierzęta te bez obaw szukają pożywienia nawet w miastach, a w Suchej Beskidzkiej zadomowiły się już na dobre. Suskie służby miejskie naliczyły aż sześć watach dzików, które zapuszczają się nawet do ścisłego centrum tej miejscowości! 

W południe, 15 września 2019 r. (tj. niedziela) przy figurze Matki Bożej Bolesnej na Babiej Górze z inicjatywy ratowników Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ludzi gór.

W związku ze zwiększonym zagrożeniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na początku nauki szkolnej małopolscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wzmożone działania "Bezpieczna droga do szkoły". 

piątek, 13 wrzesień 2019 10:02

Pobiegną w górach, będą utrudnienia

Napisane przez

W sobotę 14 września 2019 roku na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego odbędą się zawody w biegach górskich - VII edycja Memoriału Wojtka Kozuba - Bieg na Babią Górę.

czwartek, 12 wrzesień 2019 21:01

Maków. Ulica do przebudowy

Napisane przez

Samorząd Makowa Podhalańskiego dostał promesę na dofinasowanie przebudowy ulicy Sienkiewicza w tym mieście. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019. 

Strona 1 z 310

 

HomeWydarzenia