Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zakład Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej, który jest tzw. szpitalem węzłowym, w którym prowadzony jest etap „0” szczepień przeciwko koronawirusowi wstrzymał ich wykonywanie. Przerwa potrwa do czwartku włącznie.

Na niedawnej sesji Rady Powiatu Suskiego starosta Józef Bałos podsumował miniony rok pod kątem inwestycji (pisaliśmy o tym tutaj), który pod tym względem okazał się bardzo… udany. Podsumowania roku w szkolnictwie dokonał natomiast wicestarosta Zbigniew Hutniczak. W tym sferze życia już tak dobrze nie było…

Niedawno demograficznego podsumowania roku 2020 w gminie Sucha Beskidzka. Dziś przykładamy lupę do gminy Stryszawa, sprawdzając ile dzieci się w niej urodziło i jakie imiona otrzymali, a także ilość zgonów, mieszkańców oraz ślubów.

sobota, 16 styczeń 2021 14:13

Jordanów: Gruba kasa na inwestycje

Napisane przez

W przyjętym przez jordanowskich radnych budżecie miasta na 2021 rok przewidziano na inwestycję pokaźną kwotę, ale i deficyt jest ogromny. Tyle tylko, że częściowo został już „zasypany”.

Po kilku tygodniach w jordanowskim tzw. szpitaliku została wznowiona nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Placówka nieczynna będzie w styczniu przez kilka dni.  

Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej z niepełnosprawnościami, a także Seniorzy w wieku powyżej 70 lat, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, będą mogli skorzystać z zorganizowanego przez Miasto bezpłatnego transportu do Punktu Szczepień. Pomoc na terenie Suchej Beskidzkiej, dla uprawnionych pacjentów, będzie organizowana od 25 stycznia.

piątek, 15 styczeń 2021 08:54

Makowscy strażacy podsumowali rok

Napisane przez

Strażacy z OSP Maków Podhalański podsumowali działalność w 2020 roku. W trudnych czasach wyjeżdżali do akcji 68 razy. Spore zmiany zaszły w ich remizie.

W Małopolsce ponad 241 tys. płatników składek otrzymało rozliczenie ich ubiegłorocznych wpłat.  Przeszło połowa z nich miała nadpłatę na koniec 2020 roku. Informacje zostały zamieszczone na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wydał koleje ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące opadów śniegu. Mają potrwać jeszcze kilkanaście godzin.

Od wielu godzin mniej lub bardziej intensywnie pada śnieg. Ten lub błoto pośniegowe zalegają już na wielu drogach. Na brak należytego odśnieżania skarżą się między innymi mieszkańcy Grzechyni.

Strona 1 z 411
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzenia