Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 23 lipiec 2019 07:14

Trzy projekty do wyboru w Jordanowie

Napisane przez

Władze Zielonego Miasteczka poinformowały, że zakończył się nabór propozycji zadań do budżetu obywatelskiego Miasta Jordanowa na rok 2020. W wyznaczonym terminie wpłynęły 3 projekty:

wtorek, 23 lipiec 2019 07:11

Władze apelują, by wykaszać trawy i chwasty

Napisane przez

Wójt Gminy Budzów przypomina właścicielom, posiadaczom, zarządcom, użytkownikom wieczystym oraz dzierżawcom gruntów z terenu gminy o obowiązku wykaszania traw i niszczenia chwastów na swoich nieruchomościach.

wtorek, 23 lipiec 2019 07:10

Nowy rozkład Podhalańskiej Kolei Regionalnej

Napisane przez
W sobotę, 22 czerwca na okres wakacyjny przywrócony został ruch pociągów pomiędzy Krakowem i Zakopanem. Kursuje 13 par pociągów Przewozów Regionalnych „Podhalańska Kolej Regionalna” uzupełnianych przez 4 pary pociągów dłuższych relacji z i do Krakowa.
poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:07

Ćwiczyli ewakuację wakacyjnego obozu

Napisane przez

O godzinie 1750 do SK KP PSP Sucha Beskidzka wpływa zgłoszenie o pożarze jednego z pomieszczeń Szkoły nr 3 w Stryszawie. Do działań zostają zadysponowane SiŚ JRG Sucha Beskidzka, OSP Stryszawa oraz Policja. Po przybyciu na miejsce KDR zostaje poinformowany o przeprowadzonej ewakuacji i brakującej jednej osobie. Pierwsze decyzje KDR-a dotyczą działań z wykorzystaniem roty gaśniczej, która ma za zadanie odnaleźć i ewakuować brakującą osobę.

poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:03

"Powiatówki" czeka remont

Napisane przez

Dobre informacje napłynęły z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z których wynika, że wszystkie trzy zadania drogowe zgłoszone przez powiat suski w ramach naboru wniosków o przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostały ujęte na liście zadań przeznaczonych do wsparcia i oczekują na ostateczne zatwierdzenie przez Prezesa Rady Ministrów.

sobota, 20 lipiec 2019 17:26

Maków. Potrzebna publiczna toaleta?

Napisał

Stosiki opon samochodowych ustawione między drzewami koło przystanku autobusowego przy osiedlu Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim irytują wielu przechodniów. Rzeczywiście, to wątpliwa ozdoba, ale – jak się okazuje – ustawiona niejako z konieczności. Opony służą bowiem jako rodzaj barykady…

piątek, 19 lipiec 2019 22:38

Koniec wojny o cenę ścieków

Napisał

Ponad 5,5 roku temu prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję, w której orzekł, że gmina Sucha Beskidzka nadużywa pozycji dominującej na lokalnym rynku hurtowego odbioru ścieków. Sprawę rozpatrywały potem sądy wszelkich możliwych instancji, wydając diametralnie różne wyroki. Ostateczny, Sądu Najwyższego, zapadł w ostatni wtorek (16 lipca).

piątek, 19 lipiec 2019 07:43

Wyniki akcji SMOG w powiecie suskim

Napisane przez

W całym kraju policjanci przeprowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

piątek, 19 lipiec 2019 07:37

Małopolska oferuje atrakcyjne unijne pożyczki

Napisane przez

Jeśli jesteś firmą z sektora MŚP i prowadzisz działalność na terenie Małopolski, możesz sięgnąć po wyjątkowo korzystną ofertę w postaci unijnych pożyczek.

Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

Strona 1 z 300

 

HomeWydarzenia