Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 21 styczeń 2020 21:02

Szokująco odległy termin operacji dla seniorki

Napisane przez

Nie od dziś wiadomo, że na niektóre operacje refundowane w ramach NFZ trzeba czekać niemiłosiernie długo. Ale termin, który wyznaczono jednej z mieszkanek Suchej Beskidzkiej jest całkowicie absurdalny. 85-letnia kobieta została skierowana na zabieg alloplastyki stawu kolanowego, który ma się odbyć za… 15 lat!

Ostatnio w mediach pojawiają się alarmujące dla wielu informacje, że rząd nie ma już pieniędzy na programy 500 plus. Powodem ma być uszczuplenie budżetu o 7 miliardów złotych. Okazuje się jednak, że osoby, które dostają po 500 złotych na dziecko, nie mają na razie powodu do obaw. Ale jest grupa, której znaczna część może utracić świadczenia.

wtorek, 21 styczeń 2020 08:43

Małopolskie drogi są najbezpieczniejsze w kraju

Napisane przez
W ubiegłym roku w naszym regionie wyraźnie spadła liczba wypadków i ofiar śmiertelnych w porównaniu do 2018 roku. To najważniejszy wniosek z posiedzenie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Suscy strażacy podsumowali akcje w jakich brali udział w 2019 roku.

poniedziałek, 20 styczeń 2020 09:17

Niebezpieczne pułapki na szlakach

Napisane przez

Osoby wybierające się na turystyczne szlaki w powiecie suskim powinny uważnie patrzeć pod stopy. Niektóre beskidzkie trasy najeżone są szpikulcami na tyle ostrymi, że są w stanie przebić grubą podeszwę turystycznego buta. Ostatnio natknął się na nie turysta wędrujący niebieskim szlakiem z Suchej Beskidzkiej na Mioduszynę.

poniedziałek, 20 styczeń 2020 08:02

Niebawem ruszy kwalifikacja wojskowa

Napisane przez

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. termin przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej na terenie województwa małopolskiego ustalony został na okres od 3 lutego 30 kwietnia 2020 r.

poniedziałek, 20 styczeń 2020 07:54

Uwaga! Zamknięta droga!

Napisane przez

Urząd Gminy w Budzowie informuje, iż w związku z budową kanalizacji sanitarnej od dnia 20.01.2020 r. zamknięta zostanie droga gminna Zającówka – Miklaszówka w Budzowie.

sobota, 18 styczeń 2020 12:06

Tymek uśmiecha się nawet, gdy cierpi

Napisane przez

Agnieszka i Tomasz Stanaszkowie z Suchej Beskidzkiej przez osiem długich lat starali się o dziecko. Po dwóch poronieniach bali się cieszyć kolejną ciążą, tłumili w sobie nadzieję, że tym razem uda się doprowadzić do pomyślnego rozwiązania. W końcu jednak doczekali się narodzin synka. Mały Tymek jest ich największą radością, lecz gdy patrzą na niego, często w ich oczach lśnią łzy smutku, a nie szczęścia…

76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego otrzymało oficjalne podziękowania za udział w sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach. Druhowie odznaczeni zostali podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

piątek, 17 styczeń 2020 15:51

Zapowiada się najazd ankieterów

Napisane przez

W tym roku możemy się spodziewać odwiedzin niejednego ankietera zbierającego informacje dla Urzędu Statystycznego w Krakowie. Zanim jednak wpuścimy do domu nieznajomą osobę, sprawdźmy, czy na pewno jest tym, za kogo się podaje. Poprośmy ją o okazanie legitymacji służbowej (jej wzory publikujemy pod tekstem) oraz upoważnienia do przeprowadzenia badań ankietowych na terenie województwa małopolskiego.

Strona 1 z 335

 

HomeWydarzenia