Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Jutro (piątku, 23 października) Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej czasowo zawiesza działalność Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Jordanowie. Decyzja to efekt kryzysu w polskiej służbie zdrowia wywołanego pandemią koronawirusa.

Pandemia koronawirusa coraz bardziej wpływa na funkcjonowanie szkół w naszym powiecie. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie zdecydowała o zawieszeniu od jutra zajęć stacjonarnych i to nie w jednej, czy kilku klasach, a w całej placówce.

Są takie tematy ogólnopolskie, o których nie sposób nie pisać w mediach lokalnych. Tak jest właśnie z przyjętą przez Sejm nową ustawą dotyczącą walki z covidem. W poniedziałek nad jej zapisami pochyli się Senat, choć wielkich zmian nie należy oczekiwać, bo posłowie koalicji rządzącej, jak i opozycyjni byli w miarę zgodni.

czwartek, 22 październik 2020 12:22

Za darmo sprawdzą stan oświetlenia samochodów

Napisane przez

Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem samochodów. W wybranych stacjach diagnostycznych będzie można je sprawdzić, i to za darmo. 

Od dziś do końca miesiąca w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej zawieszono zajęcia stacjonarne dla wszystkich klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych. W placówce zabrakło nauczycieli.

W weekend suski szpital wydał dramatyczny apel. Ogłosił, że z powodu braków kadrowych i trudną sytuacją epidemiologiczną poszukuje wolontariuszy i pracowników gotowych opiekować się chorymi na COVID-19. Odzew był ogromny.    

środa, 21 październik 2020 19:39

Suski skatepark nabiera kształtów

Napisane przez

W Suchej Beskidzkiej przy ul. Turystycznej trwa już budowa skateparku. Obiekt ma być oddany do użytku jeszcze w tym miesiącu.

środa, 21 październik 2020 13:16

Skawica wzbogaciła się o deptak

Napisane przez

W centrum Skawicy nad potokiem Skawica Sołtysia powstał urokliwy deptak. Można nad nim nie tylko wsłuchać się w szum potoku, ale i nacieszyć wzrok panoramą pasma Policy.

Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do udziału w programie „8 tygodni do zdrowia”, realizowanym przez NFZ wspólnie z Ministerstwem Zdrowia oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Każdy może ćwiczyć w dowolnym momencie. Wystarczy tylko silna wola. 

wtorek, 20 październik 2020 23:01

Ruszają e-wizyty w ZUS

Napisane przez

W trosce o bezpieczeństwo klientów  Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza e-wizyty. Z dowolnego miejsca będzie można załatwić sprawę podczas wideorozmowy z pracownikiem ZUS. Kraków jest jednym z czterech miast, gdzie na wizytę online można się już umówić. Od listopada usługa ruszy w całej Polsce.

Strona 1 z 390
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzenia